Лабораторна робота №1 Використання системи компас-графік для побудови І редагування двовимірних креслень
Скачати 219.65 Kb.
НазваЛабораторна робота №1 Використання системи компас-графік для побудови І редагування двовимірних креслень
Сторінка1/6
Дата19.04.2013
Розмір219.65 Kb.
ТипДокументы
nauch.com.ua > Астрономия > Документы
  1   2   3   4   5   6

Лабораторна робота № 1

Використання системи КОМПАС-ГРАФІК для побудови і редагування двовимірних кресленьМета роботи - придбати навики практичної роботи в КОМПАС-ГРАФІК , вивчити основні команди системи, навчитися будувати і редагувати двовимірні креслення об'єктів.

Стислі теоретичні відомості


Система КОМПАС-ГРАФІК 5

призначена для автоматизації проектно-конструкторських робіт у різноманітних галузях діяльності. Вона може успішно використовуватися в машинобудуванні, архітектурі, будівництві, упорядкуванні планів і схем - скрізь, де необхідно розробляти і випускати креслярську і текстову документацію.

КОМПАС-ГРАФІК 5 розроблений спеціально для операційної системи MS Windows і повною мірою використовує усі її можливості і переваги для надання користувачу максимального комфорту і зручності в роботі .
Типи об'єктів КОМПАС-ГРАФІК

У КОМПАС-ГРАФІК 5 підтримуються такі графічні об'єкти:

Геометричні об'єкти: точка, пряма, відрізок прямої, окружність, дуга окружності, еліпс, багатокутник, крива Безьє, NURBS-крива, штрихування, еквідистантна крива.

^ Об'єкти оформлення: текстовий напис, таблиця, розмір лінійний, розмір кутовий, розмір радіальний, розмір діаметральний, позначення бази, допуск форми і розташування,

символ шорсткості, лінія винесення, стрілка напрямку погляду, лінія розтину або перетину, позначення центру.

Об'єкти креслення: вид, технічні вимоги, головний напис, позначення шорсткості невказаних поверхонь.
^

Типи документів КОМПАС-ГРАФІК 5


Головним документом у системі КОМПAС-ГPAФИК 5 є лист креслення. Креслення зберігається в окремому файлі (*.cdw). Кожне креслення складається з видів, технічних вимог, головного напису і познaчення шоpсткості невкaзaних повеpхонь деталі.

Іншим типом документа КОМПАС-ГРАФІК 5 є фрагмент (*.frw). Він відрізняється від креслення відсутністю об'єктів оформлення. В фрагменті немає рамки, головного напису, знака невказаної шорсткості і технічних вимог. Фрагмент, як і вид креслення, може містити до 255 прошарків.

Умонтований текстовий процесор КОМПАС-ГРАФІК 5 дозволяє створювати текстові-графічні документи (*.kdw). У такому документі крім текстової частини можуть бути вставлені таблиці і графічні ілюстрації (креслення і фрагменти). Текстовий-графічний документ, як і креслення, оформляється рамкою і головним написом.

Документом КОМПАС-ГРАФІК є специфікація (*.spw.) Специфікація являє собою таблицю, що містить інформацію про склад складальної одиниці, комплексу або комплекту.

Для створення одного з документів натисніть .

^

Одиниці вимірів


У КОМПАС-ГРАФІК використовується метрична система мір. Відстані між точками на кресленнях і фрагментах обчислюються і відображаються в міліметрах. При цьому користувач завжди працює з реальними розмірами (у масштабі 1:1), а наступне розміщення зображення на форматі листа креслення виконується за допомогою вибору підхожого масштабу виду.
Принципи побудови і редагування креслярських об'єктів

Найбільше простим і зрозумілим способом побудови є пряма вказівка курсором точок. Наприклад, при створенні відрізка виконується послідовна фіксація його початкової точки, а потім кінцевої точки. Для позиціонування в потрібну точку Ви можете використовувати всі надані функції прив'язок. Слід також використовувати допоміжні прямі . Після побудови чи редагування треба натиснуть . Після закінчення операції .

Корисно використовувати функції .

Створивши новий документ перш за все Потрібно вибрати базову точку. Для цього можна побудувати Вертикальну і горизонтальну прямі. Використовуючи допоміжні прямі паралельні базовим розмічаємо особливі точки креслення.

З`єднуємо потрібні точки відрізками, будуємо кола, проставляємо розміри, наносим штриховку тощо.
Параметри об'єктів

Кожний креслярський об'єкт, що Ви створюєте при роботі в КОМПАС-ГРАФІК, має деякий набір характеристик, або параметри. Наприклад, параметрами відрізка прямої лінії є координати X і Y його початкової і кінцевої точок. Слід зазначити, що, крім значень координат граничних точок, відрізок має ще декілька характеристик - довжину і кут нахилу. Можна однозначно визначити відрізок, задавши координати його початкової точки разом із довжиною і кутом нахилу. Для інших об'єктів кількість параметрів може бути значно більшим.

Параметри при запровадженні відрізка Значення кожного параметра відображається в окремому полі, зліва від якого написана стисла назва параметра.

Для відрізка p1 - координати початкової точки, p2 - координати кінцевої точки, ln - довжина, an - кут нахилу.

При проставленні розмірів і технологічних позначень використовується параметр текст ,при активації якого визивається діалогове вікно з детальнішим описом вибраного параметру.

Таким чином, Ви бачите відразу усі його характеристики і можете змінювати будь-яку з них безпосередньо в процесі побудови.

  1   2   3   4   5   6

Схожі:

Лабораторна робота №1 Використання системи компас-графік для побудови І редагування двовимірних креслень iconЛабораторна робота № Примітиви opengl|, основні прийоми побудови|шикування| двовимірних об'єктів
Знайомство з|із| примітивами opengl|, призначеними для виведення крапок|точок|, ліній І багатокутників. Визначення кольору|цвіту|...
Лабораторна робота №1 Використання системи компас-графік для побудови І редагування двовимірних креслень iconЛабораторна робота №10 “Системи одночасних незалежних регресій “
Мета роботи : Набуття практичних навичок побудови економетричних моделей у вигляді системи одночасних незалежних регресій І її використання...
Лабораторна робота №1 Використання системи компас-графік для побудови І редагування двовимірних креслень iconЛабораторна робота №3 “Нелінійна економетрична модель”
Мета роботи: Набуття практичних навичок побудови економетричної моделі у вигляді нелінійної регресії (на основі неокласичної виробничої...
Лабораторна робота №1 Використання системи компас-графік для побудови І редагування двовимірних креслень iconЛабораторна робота №3 “Нелінійні економетричні моделі”
Мета роботи: Набуття практичних навичок побудови економетричної моделі у вигляді нелінійної регресії (на основі неокласичної виробничої...
Лабораторна робота №1 Використання системи компас-графік для побудови І редагування двовимірних креслень iconЛабораторна робота №2 „Багатофакторна лінійна регресія”
Мета роботи: Набуття практичних навичок побудови економетричної моделі у вигляді багатофакторної класичної лінійної регресії, її...
Лабораторна робота №1 Використання системи компас-графік для побудови І редагування двовимірних креслень iconЛабораторна робота №1 „Парна лінійна регресія”
Мета роботи: Набуття практичних навичок побудови економетричної моделі у вигляді парної класичної лінійної регресії, її верифікації...
Лабораторна робота №1 Використання системи компас-графік для побудови І редагування двовимірних креслень iconСистеми автоматизованого проектування. Використання креслень за допомогою комп’ютера”
Широкий клас програм, що призначені для створення та обробки графічних зображень. Розрізняють три категорії
Лабораторна робота №1 Використання системи компас-графік для побудови І редагування двовимірних креслень iconЛабораторна робота №2 “ Багатофакторні лінійні економетричні моделі”
Мета роботи: Набуття практичних навичок побудови економетричної моделі у вигляді багатофакторної класичної лінійної регресії, її...
Лабораторна робота №1 Використання системи компас-графік для побудови І редагування двовимірних креслень iconЛабораторна робота №1 “ Парна лінійна регресія” Мета роботи
Мета роботи: Набуття студентами практичних навичок побудови економетричної моделі у вигляді парної лінійної регресії, її статистичного...
Лабораторна робота №1 Використання системи компас-графік для побудови І редагування двовимірних креслень iconЛабораторна робота № Тривимірні|трьохмірні| побудови|шикування|....
З'ясувати особливості тривимірного|трьохмірного| моделювання, побудови|шикування| об'ємних зображень як проекцій на екранній плоскості|площині|;...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
nauch.com.ua
Головна сторінка