Методичні рекомендації щодо підготовки та проведення І-ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з інформаційних технологій у 2012/2013 н р
Скачати 55.89 Kb.
НазваМетодичні рекомендації щодо підготовки та проведення І-ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з інформаційних технологій у 2012/2013 н р
Дата17.07.2013
Розмір55.89 Kb.
ТипМетодичні рекомендації
nauch.com.ua > Астрономия > Методичні рекомендації
Методичні рекомендації щодо підготовки та проведення

І-ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад

з інформаційних технологій у 2012/2013 н.р.
Скрипська Г.В.,

методист НМЦ природничо-математичних

дисциплін ІППО Чернівецької області.
З минулого навчального року було започатковано нову олімпіаду з інформаційних технологій. Метою проведення Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій є стимулювання творчого самовдосконалення учнів, зацікавлення їх у поглибленому вивченні інформатики; виявлення та розвиток обдарованих учнів, сприяння розвитку алгоритмічного мислення у школярів, підвищення інтересу до інформаційних технологій.

Відповідно до Положення про проведення I-ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, затвердженого наказом Головного управління освіти і науки облдержадміністрації від 17.07.2012 за № 469, на І-ІІ етапах Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій у 2012/2013 н.р. пропонуються завдання для 10-11 класів, які охоплюють всі теми курсу «Інформатика» (крім програмування) за програмами академічного та профільного рівня навчання.

Підготовчий етап

Олімпіада з інформаційних технологій проводиться в два тури – теоретичний і практичний. Тривалість теоретичного тура 1 астрономічна година, практичного – 3 години. Олімпіада проводиться тільки за машинним варіантом. Всі організаційні питання (місце проведення, розподіл учасників за робочими місцями, забезпечення учасників дискетами, папером для чернеток та ін.) вирішується заздалегідь оргкомітетом проведення олімпіади.

^ Підготовка включає:

 1. Вирівнювальні підготовчі заняття щодо повторення завдань минулого олімпіадного сезону, уведення в групу олімпіадників нових учнів. Ця робота включає як індивідуальні, так і диференційовані форми. Обов’язковою є також робота в групах.

 2. Розв’язування завдань І та ІІ етапів попередніх олімпіад.

 3. Проведення занять у формі «міні олімпіад» для поступового психологічного налаштування учнів.

 4. Участь у майстер-класах провідних фахівців районів/міст.

Для проведення олімпіади, для кожного учасника, необхідно підготовити ПК з проінстальованим офісним пакетом Microsoft Office 2003 або Microsoft Office 2007. Саме такі пакети будуть використані на ІІІ (обласному) етапі олімпіади. Доцільно заздалегідь зібрати інформацію про версію необхідного учасникам пакету ПЗ, для можливості персонально підготувати робочі місця. Бажано, на час проведення туру олімпіади, фізично відімкнути локальну мережу від комп’ютерів учасників, якщо вона не використовується для здачі робіт під час туру та не вжито заходів, що унеможливлюють обмін даними між учасниками олімпіади. Учасникам олімпіади забороняється користуватися власною літературою, друкованими або рукописними матеріалами, засобами комунікації (Інтернет, мобільні телефони тощо).

Відповідно до «Дорожньої карти організації заходів з підготовки та проведення до І-ІІІ етапів Всеукраїнських олімпіад з інформаційних технологій» рекомендую на підготовчому етапі до олімпіади з інформатики скористатись посібником «Збірник завдань з інформаційних технологій для підготовки до І-ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад», різноманітні матеріали, пов'язані з підготовкою до олімпіади з інформаційних технологій: http://mcenterdnepr.inf.ua.

Також немало важливим на цьому та на І-ІІ етапах проводити заняття з провідними фахівцями районів/міст щодо підготовки школярів до участі в олімпіаді з інформатики. Пропоную проводити такі заняття у вихідні дні(позаурочний час) та на базі тих шкіл, де краща технічна підготовка до виконання машинного варіанту.

І етап Всеукраїнської учнівської олімпіади

з інформатики

 1. Проводиться у навчальних закладах області у жовтні щороку.

 2. Склад оргкомітетів та журі, експертів-консультантів та апеляційної комісії олімпіади, а також рішення оргкомітету затверджуються наказом керівника навчального закладу.

 3. Завдання для учасників Олімпіад готують предметно-методичні комісії, склад яких затверджується наказом керівника навчального закладу

 4. Шкільна олімпіада з інформаційних технологій проводиться два тури – теоретичний і практичний, проведений в один день. Тривалість теоретичного тура 1 астрономічна година, практичного – 3 години. Олімпіада проводиться тільки за машинним варіантом. Всі інші організаційні питання (місце проведення, розподіл учасників за робочими місцями, інсталювання необхідних пакетів програмного забезпечення, забезпечення учасників носіями, папером для чернеток та ін.) вирішується заздалегідь оргкомітетом проведення олімпіади.

 5. Рекомендовано за основу при складанні варіантів завдань взяти орієнтовні завдання, доступ до цієї інформації має методист з інформатики ММК/РМК.

 6. Звіти про проведення та заявки на участь команд у ІІ етапі оргкомітети надсилають до районних (міських, методичного кабінету ПТНЗ) оргкомітетів до 1 листопада поточного року.

ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади

з інформатики

 1. Районний, міський, ІІ етап олімпіади з інформаційних технологій проводиться в межах певного регіону (району, міста), науково-методичного центру ПТО у листопаді-грудні щороку за графіком, затвердженим наказом Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької ОДА, та єдиними для всіх пакетованими завданнями, які затверджує директор ІППОЧО.

 2. Склад оргкомітетів і журі, експертів-консультантів і апеляційної комісії, а також рішення відповідних оргкомітетів затверджуються наказами відділів (управлінь) освіти районних державних адміністрацій (міських рад).

 3. Районна олімпіада з інформаційних технологій проводиться в два тури – теоретичний і практичний. Тривалість теоретичного тура 1 астрономічна година, практичного – 3 години. Олімпіада проводиться тільки за машинним варіантом. Всі організаційні питання (місце проведення, розподіл учасників за робочими місцями, забезпечення учасників дискетами, папером для чернеток та ін.) вирішується заздалегідь оргкомітетом проведення олімпіади.

 4. Для теоретичного туру буде наданий тест. Завдання тесту охоплюють всі теми курсу «Інформатика» (крім програмування) за програмами академічного та профільного рівня навчання.

 5. Завдання практичного туру спрямовані на роботу з пакетом Microsoft Office, а саме з продуктами MS Office Word, MS Office Excel, MS Office Power Point та MS Office Access. Архів із завданнями, крім тексту завдання, містить заготовки файлів, які необхідно скопіювати на кожне робоче місце. Назви файлів та папок, які учасник повинен здати на перевірку журі вказані в тексті завдання.

 6. Журі самостійно виробляє критерії оцінювання практичного туру олімпіади. Рекомендована кількість балів за теоретичний тур складає 20 балів, за практичний – 40 (по 10 балів за роботу в кожному з програмних продуктів).

 7. Визначення переможців здійснюються відповідно до Положення про проведення Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін. Переможці Олімпіад з базових дисциплін нагороджуються дипломами І, II, ІІІ ступенів окремо за класами (курсами) або за відповідними спеціалізаціями у кількості, яка не перевищує 30% числа учасників змагань відповідного класу (курсу), що визначаються цілим числом з орієнтовним розподілом кількості дипломів у співвідношенні 1:2:3, але переможцем не може бути учасник, який за сумарним результатом виступів на всіх обов'язкових турах відповідного етапу олімпіади набрав менше, ніж третину від максимально можливої сумарної кількості балів.

 8. Відділи освіти (управління) районних державних адміністрацій (міських рад), оргкомітети олімпіад проводять тренувальні збори переможців олімпіад, враховуючи те, що підготовка переможців II етапу олімпіад з базових дисциплін до участі в ІІІ етапі здійснюється не за рахунок навчального часу.

 9. Інтернет олімпіади з інформаційних технологій, переможці яких стають учасниками ІІІ етапу Всеукраїнських олімпіад, проводяться у січні в режимі он-лайн.

 10. Тренувальні збори проводяться не пізніше, ніж через 5 днів після закінчення ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін.

Для тренувальних зборів рекомендовано використовувати як посібник «Збірник з підготовки до І-ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з інформаційних технологій» та матеріали, розміщені у рубриці «На допомогу майбутньому учаснику олімпіади» на сайті ІППОЧО, а також використовувати інтернет-джерела з олімпіадними та турнірними завданнями.
Схожі:

Методичні рекомендації щодо підготовки та проведення І-ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з інформаційних технологій у 2012/2013 н р iconМетодичні рекомендації щодо підготовки та проведення І-ІІ етапів...
Методичні рекомендації щодо підготовки та проведення І-ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад
Методичні рекомендації щодо підготовки та проведення І-ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з інформаційних технологій у 2012/2013 н р iconМетодичні рекомендації щодо підготовки та проведення І-ІІ етапів...

Методичні рекомендації щодо підготовки та проведення І-ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з інформаційних технологій у 2012/2013 н р iconМетодичні рекомендації щодо підготовки та проведення І-ІІ етапів...

Методичні рекомендації щодо підготовки та проведення І-ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з інформаційних технологій у 2012/2013 н р iconМетодичні рекомендації щодо підготовки та проведення І-ІІ етапів...
Методичні рекомендації щодо підготовки та проведення І-ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з фізики 2013/2014 н р
Методичні рекомендації щодо підготовки та проведення І-ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з інформаційних технологій у 2012/2013 н р iconМетодичні рекомендації щодо підготовки та проведення І-ІІ етапів...
Метою проведення таких змагань є виявлення талановитих І обдарованих школярів: тих, хто досконало володіє знаннями шкільної програми,...
Методичні рекомендації щодо підготовки та проведення І-ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з інформаційних технологій у 2012/2013 н р iconМетодичні рекомендації щодо підготовки та проведення II етапів Всеукраїнських...
Олімпіада з російської мови для учнів 8 – 11 класів проводиться в один тур І складається з двох форм виконання завдань
Методичні рекомендації щодо підготовки та проведення І-ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з інформаційних технологій у 2012/2013 н р iconН овосанжарська районна державна адміністрація
Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін за завданнями Полтавського обласного інституту педагогічної освіти ім. М....
Методичні рекомендації щодо підготовки та проведення І-ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з інформаційних технологій у 2012/2013 н р iconУкраїна харківська міська рада харківської області
Харківській області у 2012/2013 навчальному році, з метою створення належних умов для виявлення й підтримки обдарованої молоді, розвитку...
Методичні рекомендації щодо підготовки та проведення І-ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з інформаційних технологій у 2012/2013 н р iconУкраїна харківська міська рада харківської області
Харківській області у 2012/2013 навчальному році, з метою створення належних умов для виявлення й підтримки обдарованої молоді, розвитку...
Методичні рекомендації щодо підготовки та проведення І-ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з інформаційних технологій у 2012/2013 н р iconНаказ
Всеукраїнських учнівських олімпіад, взяли участь у ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, який відбувся...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
nauch.com.ua
Головна сторінка