Постанова правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
Скачати 102.26 Kb.
НазваПостанова правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
Дата13.03.2014
Розмір102.26 Kb.
ТипДокументы
nauch.com.ua > Банк > Документы


Затверджено

Постанова правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

25.02.2009 № 16

ПОРЯДОК

часткового фінансування санаторіїв-профілакторіїв

за рахунок коштів Фонду соціального страхування

з тимчасової втрати працездатності

 1. Загальні положення

  1. Цей Порядок визначає умови часткового фінансування санаторіїв-профілакторіїв підприємств, установ, навчальних закладів та організацій (далі – санаторій-профілакторій) за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі – Фонд) відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням”.

  2. Власниками санаторіїв-профілакторіїв, що частково фінансуються за рахунок коштів Фонду згідно з Порядком часткового фінансування санаторіїв-профілакторіїв за рахунок коштів Фонду (далі – Порядок), є підприємства, установи, навчальні заклади та організації (далі – власник).

  3. Часткове фінансування санаторіїв-профілакторіїв за рахунок коштів Фонду здійснюється в межах асигнувань, передбачених бюджетом Фонду за статтею “Оздоровчі заходи” та кошторисами програм відділень Фонду щодо відновлення здоров’я застрахованих осіб і членів їх сімей із зазначеною метою.

  4. За рахунок коштів Фонду передбачаються витрати (часткове фінансування) на харчування, лікування, культобслуговування, проведення медичних консультацій спеціалістами, оплату праці та підвищення кваліфікації медичних працівників санаторіїв-профілакторіїв, які утримуються за рахунок коштів Фонду, оплату послуг та інших видатків.

  5. Норми витрат на харчування, лікування, культобслуговування, проведення медичних консультацій спеціалістами за рахунок коштів Фонду затверджуються правлінням Фонду.

  6. Придбання за рахунок коштів Фонду продуктів харчування, готових лікарських засобів, лікувальних трав (зборів трав), лікарських та природного походження препаратів для ванн, парафіну, озокериту, лікувальної глини, лікувальної грязі, шприців разового використання, рукавичок хірургічних, перев’язувального матеріалу здійснюється санаторієм-профілакторієм відповідно до законодавства.

  7. Витрати на проходження передатестаційних циклів медичними працівниками санаторіїв-профілакторіїв, які утримуються за рахунок коштів Фонду, здійснюються виконавчими дирекціями відділень Фонду.

 1. Умови часткового фінансування санаторію-профілакторію за рахунок коштів Фонду

  1. Санаторій-профілакторій відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 28.10.2002 № 385 “Про затвердження переліків закладів охорони здоров’я, лікарських, провізорських посад та посад молодших спеціалістів з фармацевтичною освітою у закладах охорони здоров’я”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.11.2002 за № 892/7180, належить до санаторно-курортних закладів, основною функцією яких є надання послуг, пов’язаних із санаторно-курортним лікуванням та оздоровленням застрахованих осіб і членів їх сімей, студентів та учнів професійно-технічних закладів.

  2. Підставою для надання санаторієм-профілакторієм послуг із санаторно-курортного лікування та оздоровлення застрахованим особам та членам їх сімей, а також особам, які навчаються у вищому навчальному закладі, є заповнена відповідним чином путівка (форма путівки згідно з додатком 1 до Порядку).

  3. Санаторій-профілакторій може функціонувати як заклад стаціонарного, амбулаторного (з харчуванням або без харчування) та змішаного типу із стаціонарною і амбулаторною формами обслуговування з безперервним або сезонним графіком роботи.

  4. Кількість місць у санаторії-профілакторії встановлюється власником, але не менше п’ятдесяти.

  5. Термін санаторно-курортного лікування хворих у санаторії-профілакторії становить 18, 21 або 24 дні.

Між заїздами встановлюється перерва до 2 днів для проведення санітарної обробки приміщень санаторію-профілакторію.

  1. Санаторій-профілакторій повинен бути відокремленим підрозділом підприємства, установи, навчального закладу або організації та діяти на основі положення про нього, затвердженого власником санаторію-профілакторію або уповноваженим ним органом.

  2. Санаторій-профілакторій повинен мати поточний рахунок, відкритий власником в установі банку для надходження та здійснення витрат за коштами Фонду.

  3. Власник повинен мати ліцензію Міністерства охорони здоров’я України на право провадження медичної практики, а санаторій-профілакторій – акредитаційний сертифікат.

 1. Часткове фінансування санаторіїв-профілакторіїв за рахунок коштів Фонду

  1. Часткове фінансування санаторію-профілакторію за рахунок коштів Фонду здійснюється відповідно до кошторису санаторію-профілакторію за формою 15 - ФСС з ТВП, заповненого згідно з додатком 2 до Порядку, який затверджується власником та погоджується виконавчою дирекцією відділення Фонду.

  2. Кошторис складається санаторієм-профілакторієм у межах асигнувань, передбачених кошторисом програми відділення Фонду щодо відновлення здоров’я застрахованих осіб і членів їх сімей на часткове фінансування санаторіїв-профілакторіїв за рахунок коштів Фонду, і містить:

   1. Штатний розпис санаторію-профілакторію.

Штатні нормативи санаторіїв-профілакторіїв, що частково фінансуються за рахунок коштів Фонду, наведено в додатку 3 до Порядку;

   1. Фонд оплати праці працівників санаторію-профілакторію, що утримуються за рахунок коштів Фонду.

При обчисленні заробітної плати працівників санаторіїв-профілакторіїв застосовуються умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення;

   1. Кількість людино-днів, передбачену на поточний фінансовий рік.

При обчисленні кількості людино-днів враховується кількість місць у санаторії-профілакторії та кількість запланованих заїздів;

   1. Витрати на харчування на один людино-день;

   2. Витрати на лікування та культобслуговування на один людино-день з розрахунку на заїзд;

   3. Витрати для проведення медичних консультацій спеціалістами на одну путівку з розрахунку на заїзд.

При обчисленні оплати праці медичних працівників, які залучаються санаторієм-профілакторієм для проведення консультацій, застосовуються умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення;

   1. Витрати на підвищення кваліфікації медичних працівників санаторію-профілакторію, які утримуються за рахунок коштів Фонду.

Витрати передбачаються на відрядження медичних працівників в межах України з метою підвищення кваліфікації та розраховуються відповідно до норм відшкодування витрат на відрядження працівників підприємств, установ та організацій, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.99 № 663 “Про норми відшкодування витрат на відрядження в межах України та за кордон”;

   1. Витрати на оплату послуг та інших видатків.

Передбачаються витрати на оплату виконаних уповноваженим банком розрахунково-касових операцій за коштами Фонду та надання банківських послуг, обов’язкові платежі до бюджету з фонду оплати праці працівників санаторію-профілакторію за рахунок коштів Фонду, придбання дискет та дисків для подання державним органам звітів в електронному вигляді, відрядження працівників санаторію-профілакторію до виконавчих дирекцій відділень Фонду з метою погодження кошторисів та подання звітів санаторіїв-профілакторіїв, які частково фінансуються за рахунок коштів Фонду.

  1. У разі потреби санаторій-профілакторій за погодженням з виконавчою дирекцією відділення Фонду може вносити зміни до кошторису в межах передбачених асигнувань.

  2. Кошти Фонду згідно із затвердженим кошторисом щомісяця перераховуються на рахунок санаторію-профілакторію:

   1. Власником за рахунок нарахованих страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням;

   2. Виконавчою дирекцією відділення Фонду відповідно до договору, укладеного із власником санаторію-профілакторію, при прийнятті рішення правлінням Фонду або його відділення щодо централізації коштів Фонду для часткового фінансування санаторію-профілакторію.

  3. У разі коли на базі санаторію-профілакторію організоване санаторно-курортне лікування та оздоровлення застрахованих осіб і членів їх сімей відокремлених підрозділів власника, часткове фінансування санаторію-профілакторію за рахунок коштів Фонду здійснюється централізовано виконавчою дирекцією відділення Фонду на підставі укладеного договору між відокремленим підрозділом і власником за погодженням з виконавчою дирекцією відділення Фонду.

  4. У разі коли на базі санаторію-профілакторію власника організовується санаторно-курортне лікування та оздоровлення застрахованих осіб і членів їх сімей підприємства, яке не має санаторію-профілакторію, часткове фінансування за рахунок коштів Фонду здійснюється централізовано виконавчою дирекцією відділення Фонду на підставі укладеного договору між власником санаторію-профілакторію, підприємством та виконавчою дирекцією відділення Фонду.

  5. Відкриття або відновлення часткового фінансування санаторію-профілакторію за рахунок коштів Фонду здійснюється згідно з наказом Виконавчої дирекції Фонду за зверненням власника та правління відділення Фонду за умови виконання вимог цього Порядку.

До звернення додаються такі документи:

копія акта державної технічної комісії про прийняття закінченого будівництва санаторію-профілакторію (при введенні в експлуатацію нового об’єкта);

копія висновку державних органів про можливість експлуатації санаторію-профілакторію (після капітального ремонту);

гарантійний лист власника щодо господарського утримання санаторію-профілакторію;

копія свідоцтва органів метрологічної служби про повірку засобів вимірювальної техніки;

копія ліцензії Міністерства охорони здоров’я України на право провадження медичної практики та акредитаційного сертифіката (отриманого не пізніше ніж через два роки від початку здійснення діяльності);

копія положення про санаторій-профілакторій;

копії статуту власника, свідоцтва про державну реєстрацію власника, довідки про внесення власника до єдиного державного реєстру підприємств та організацій України;

довідка банківської установи про відкриття поточного рахунку санаторію-профілакторію.

  1. Зменшення або збільшення обсягів часткового фінансування санаторію-профілакторію за рахунок коштів Фонду здійснюється згідно з наказом Виконавчої дирекції Фонду при збільшенні або зменшенні в санаторії-профілакторії кількості місць, а також при виділенні додаткових посад за рахунок коштів Фонду за умови:

   1. Звернення виконавчої дирекції відділення Фонду та власника щодо зміни кількості місць у ньому, виділення додаткових посад у зв’язку з відкриттям нових лікувальних кабінетів;

   2. Надання довідки виконавчою дирекцією відділення Фонду щодо зменшення обсягів часткового фінансування санаторію-профілакторію за рахунок коштів Фонду з одночасним коригуванням штатів і кількості місць при систематичному невиконанні санаторієм-профілакторієм плану лікування, встановлених норм навантаження для медперсоналу протягом фінансового року, зменшенні лікувальної бази або відсутності попиту на путівки.

  2. Припинення часткового фінансування санаторію-профілакторію за рахунок коштів Фонду здійснюється згідно з наказом Виконавчої дирекції Фонду за умови:

   1. Звернення власника та виконавчої дирекції відділення Фонду при:

припиненні функціонування санаторію-профілакторію або закритті його на капітальний ремонт;

реорганізації санаторію-профілакторію в окрему юридичну особу або здійсненні його фінансування за рахунок коштів власника;

   1. Звернення виконавчої дирекції відділення Фонду при:

відсутності коштів у власника на господарське утримання санаторію-профілакторію терміном більше двох місяців;

відсутності ліцензії Міністерства охорони здоров’я України на право провадження медичної практики або акредитаційного сертифіката;

невідповідності рівня матеріально-технічної бази та лікувально-профілактичного обслуговування в санаторії-профілакторії вимогам, передбаченим для санаторно-курортних закладів;

неповерненні коштів Фонду, що були витрачені санаторієм-профілакторієм з порушенням вимог Порядку.

  1. У разі припинення часткового фінансування санаторію-профілакторію при встановленні факту використання ним коштів Фонду з порушенням Порядку відновлення його часткового фінансування за кошти Фонду здійснюється згідно з наказом Виконавчої дирекції Фонду за зверненням виконавчої дирекції відділення Фонду після повернення у повному обсязі коштів Фонду, використаних їх одержувачем не за цільовим призначенням, на поточний рахунок виконавчої дирекції відділення Фонду.

 1. Порядок обліку та звітності за коштами Фонду

  1. Облік коштів Фонду на часткове фінансування санаторіїв-профілакторіїв здійснюється їх одержувачем на окремих субрахунках бухгалтерського обліку.

  2. До 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом, санаторій-профілакторій надає виконавчій дирекції відділення Фонду звіт про використання коштів Фонду за формою 16 - ФСС з ТВП згідно з додатком 4 до Порядку в двох примірниках, один із яких після перевірки спеціалістами виконавчої дирекції відділення Фонду повертається санаторію-профілакторію.

Звіт за рік санаторій-профілакторій надає виконавчій дирекції відділення Фонду у трьох примірниках. Один примірник залишається у виконавчій дирекції відділення Фонду, другий після перевірки спеціалістами виконавчої дирекції відділення Фонду повертається санаторію-профілакторію, а третій надається Виконавчій дирекції Фонду.

  1. Суми відсотків, нарахованих банком на залишки коштів Фонду, перераховуються санаторієм-профілакторієм на рахунок виконавчої дирекції відділення Фонду не пізніше 5 числа наступного за звітним періодом місяця.

  2. Не використані за звітний рік кошти Фонду, які перевищують суму вартості двотижневого запасу продуктів харчування та ліків, повертаються санаторієм-профілакторієм на рахунок виконавчої дирекції відділення Фонду не пізніше останнього дня звітного року.

 1. ^ Контроль за використанням коштів Фонду

  1. Контроль за використанням коштів Фонду санаторіями-профілакторіями за призначенням здійснюють Виконавча дирекція Фонду та виконавчі дирекції відділень Фонду.

  2. Кошти Фонду, що були витрачені санаторієм-профілакторієм з порушенням вимог Порядку, повинні бути повернені на рахунок виконавчої дирекції відділення Фонду в десятиденний термін з дня отримання відповідного рішення.

  3. У разі ліквідації або реорганізації санаторію-профілакторію його власник не пізніше ніж за місяць повідомляє виконавчу дирекцію відділення Фонду про зміни в організації його діяльності, яка протягом зазначеного періоду здійснює перевірку санаторію-профілакторію по коштах Фонду та у разі невикористання їх санаторієм-профілакторієм вживає заходів щодо їх повернення на свій поточний рахунок.

Начальник управління

з питань соціальних послуг А.Д. Загребельний


Схожі:

Постанова правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності iconПорядок формування та подання страхувальниками звітності по коштах...
Постанова правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
Постанова правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності iconПорядок формування та подання страхувальниками звітності по коштах...
Постанова правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
Постанова правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності iconЗатверджено постанова правління Фонду
Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі – Фонд), відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове...
Постанова правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності iconПро затвердження Порядку отримання застрахованими особами І членами...
Постанова правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
Постанова правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності iconВиконавча дирекція фонду соціального страхування з тимчасової втрати...
Виконавчим дирекціям відділень Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності 
Постанова правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності iconДо Порядку часткового фінансування санаторіїв-профілакторіїв за рахунок...
...
Постанова правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності iconВиконавча дирекція фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності лист
Виконавча дирекція фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
Постанова правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності iconПро внесення змін до Порядку отримання застрахованими особами І членами...

Постанова правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності iconЩодо визначення поняття "календарний рік"
Лист Виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
Постанова правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності iconДо Порядок отримання застрахованими особами І членами їх сімей санаторно-курортного...
«Порядок отримання застрахованими особами І членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
nauch.com.ua
Головна сторінка