Україна Чернівецька міська рада Виконавчий комітет управління освіти
Скачати 54.98 Kb.
НазваУкраїна Чернівецька міська рада Виконавчий комітет управління освіти
Дата06.04.2013
Розмір54.98 Kb.
ТипДокументы
nauch.com.ua > Бухгалтерия > Документы


Україна Чернівецька міська рада

Виконавчий комітет

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ

58029, лі. Чернівці, еул.Червоноармійська,176,т. 3-30-87
Н А К А З

03.01.2012 р. 7


Про організацію харчування дітей в дошкільних навчальних закладах

Відповідно до статті 25 Закону України «Про освіту» від 23.05.91 р. №1060-XII (із змінами), статті 35 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 р. №2628 (із змінами), Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів» від 23.12.1997 р. №771/97-ВР (із змінами), на виконання Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» від 22.11.2004 р. №1591, наказу Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України «Про порядок організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах» від 01.06.2005 р. №242/329, Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2006 р. №298/227, Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», Постанови Кабінету від 21.05.1999р. №258 (із змінами та доповненням) «Про норми харчування дітей, народжених від батьків, які постраждали під час аварії на Чорнобильській АЕС», з метою створення належних умов та визначення механізму організації раціонального харчування дітей в дошкільних навчальних закладах
Н А К А З У Ю:


 1. Всім керівникам дошкільних начальних закладів м. Чернівців:

  1. При організації дитячого харчування керуватись чинним законодавством, вказаними вище нормативно-правовими актами органів охорони здоров’я і освіти, що регламентують питання організації харчування.

  2. Дотримуватись встановленого у дошкільних навчальних закладах режиму харчування (кількість груп і дітей, які харчуються один раз, два, три, чотири, за санаторними нормами, за нормами для дітей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС):

 • забезпечити 4-х разове харчування:

 • у санаторних ДНЗ №15, 34 та санаторних групах ДНЗ №10, 27, 30, 32, 33, 35, 38, 41, 45, 46 для дітей, які часто і тривало хворіють;

 • для дітей спеціальних ДНЗ №17, 31, 36, 37:

 • в групах з цілодобовим перебуванням дітей забезпечити харчування згідно Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах та призначень лікаря;

 • у санаторному ДНЗ №15, санаторних групах ДНЗ №27 для дітей, хворих на туберкульоз та інфікованих мікобактеріями туберкульозу забезпечити харчування згідно з нормами, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. №1752 (1752-2001-п) «Про норми харчування для осіб, хворих на туберкульоз та інфікованих мікобактеріями туберкульозу».

  1. Забезпечити разом із медичним персоналом дошкільного навчального закладу складання та затвердження примірного двотижневого меню харчування дітей та погодження з Чернівецькою міською санітарно-епідеміологічною станцією. Під час складання меню-розкладу дотримуватись картотеки страв для двох вікових категорій – дітей до трьох років та дітей віком від 3-х - 6 (7) років, розподілу їжі за калорійністю протягом дня, орієнтованого об’єму готових страв та наявних продуктів відповідно до затверджених норм харчування.

  2. Щоденно оприлюднювати батькам завірене керівником закладу меню біля харчоблоку та у групах із зазначенням фактичних норм виходу порцій та підписом медичної сестри. Надавати батькам та особам, які їх замінюють, рекомендації щодо організації харчування дітей вдома та переліку продуктів, суворо заборонених для вживання дітьми. Питання раціонального харчування дітей вносити у тематику батьківських зборів, конференцій, консультацій для батьків.

  3. Нести персональну відповідальність за матеріально-технічний стан харчоблоків, додержання вимог санітарного законодавства, виконання норм харчування дітей, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2004 року №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах».

  4. Забезпечити дієвий контроль за умовами отримання сировини, продуктів харчування та овочів, які надходять у дошкільний навчальний заклад, їх відповідністю вимогам державних стандартів, супроводжувальним документам (накладні, сертифікати), що засвідчують їх якість.

  5. Здійснювати бракераж сирої продукції та контролювати безпечність та якість продуктів харчування та продовольчої сировини, які надходять до закладу, під час приймання комірником (кухарем) у Журналі бракеражу сирої продукції фіксувати терміни реалізації і умови зберігання.

  6. При встановленні недоброякісності будь-якого продукту комісією з бракеражу продуктів харчування і продовольчої сировини складати акт бракеражу у 3-х примірниках. Недоброякісну продукцію разом із актом, що підтверджує недоброякісність, протягом робочого дня повернути постачальнику.

  7. Контролювати вихід, безпеку і якість страв (бракераж готової продукції), дотримання технології приготування страв із забезпеченням послідовності виробничої обробки продуктів.

  8. Посилити контроль за веденням документації з харчування та забезпечити до 25 числа поточного місяця подачу в централізовану бухгалтерію управління освіти щомісячного попереднього замовлення на продукти харчування та продовольчої сировини.

  9. Тримати на постійному контролі питання своєчасного проходження обов’язкових медичних оглядів відповідно до чинного законодавства працівниками, пов’язаними з організацією харчування дітей.

  10. Систематично здійснювати тематичний та оперативний контроль за станом організації харчування, дотриманням вимог чинного законодавства з питань санітарії та гігієни. Аналізувати виконання натуральних норм. Висвітлювати медико-педагогічну оцінку організації харчування дітей в інформаційних повідомленнях, довідках, наказах, обговорювати результати на виробничих нарадах, звітах керівників перед педколективом та батьківською громадськістю.

 1. Керівнику групи харчування централізованої бухгалтерії управління освіти міської ради Стринатко Т.Є.:

  1. До 10.01.2012 р. підготувати інформацію для керівників ДНЗ про постачальників продуктів харчування і продовольчої сировини, переможців конкурсних торгів.

  2. До 01 числа кожного місяця забезпечити збір заявок від ДНЗ на проведення харчування та їх подачу постачальникам.

  3. Забезпечити своєчасний контроль за виконанням грошових і натуральних норм харчування (за меню-розкладами).

  4. Регулярно проводити вибіркові оперативні перевірки збереження та обліку наявних продуктів харчування в коморах, на складах ДНЗ.

 2. Провідному спеціалісту централізованої бухгалтерії управління освіти міської ради Марусик Л.П.:

  1. Здійснювати контроль за виконанням умов договорів постачальниками продуктів харчування та продовольчої сировини.

  2. Своєчасно оформляти та подавати відповідну звітність.

 3. Заступнику головного бухгалтера ЦБ управління освіти Козьменюк М.Г., працівникам управління освіти Гавриловій Л.М., Марковській Д.В., Пєстовій В.П.:

  1. Здійснювати систематичний контроль та моніторинг якості харчування і виконання норм харчування, дотримання працівниками дошкільних навчальних закладів вимог Інструкції з організації харчування в дошкільних навчальних закладах.

  2. Забезпечити проведення оперативних перевірок з подальшим обговоренням на нарадах з керівниками та старшими медсестрами.

 4. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника начальника управління освіти Вітковську Н.П.


Начальник управління освіти

Чернівецької міської ради В.С. Малишевська
Виконавець:

головний спеціаліст управління освіти

Чернівецької міської ради Л.М.Гаврилова

03.01.12 р.
Ознайомлені:

Заступник начальника

управління освіти

Чернівецької міської рад Н.П.Вітковська
Заступник головного бухгалтера ЦБ

управління освіти міської ради М.Г.Козьменюк
Керівник групи харчування

ЦБ управління освіти міської ради Т.Є.Стринатко
Провідний спеціаліст

ЦБ управління освіти міської ради Л.П.Марусик

Схожі:

Україна Чернівецька міська рада Виконавчий комітет управління освіти iconЧернівецька міська рада Виконавчий комітет
З метою розвитку, пропаганди та популяризації спортивного туризму серед учнівської молоді та на виконання плану роботи управління...
Україна Чернівецька міська рада Виконавчий комітет управління освіти iconЧернівецька міська рада Виконавчий комітет
Управління освіти Чернівецької міської ради надсилає порядок І терміни звітування загальноосвітніх навчальних закладів на початок...
Україна Чернівецька міська рада Виконавчий комітет управління освіти iconЧернівецька міська рада Виконавчий комітет
З метою розвитку, пропаганди та популяризації спортивного туризму серед учнівської молоді та на виконання плану роботи управління...
Україна Чернівецька міська рада Виконавчий комітет управління освіти iconЧернівецька міська рада Виконавчий комітет
З метою розвитку, пропаганди та популяризації спортивного туризму серед учнівської молоді та на виконання плану роботи управління...
Україна Чернівецька міська рада Виконавчий комітет управління освіти iconУкраїна харківська міська рада харківської області виконавчий комітет...
Про підсумки роботи управління освіти з цивільного захисту (цивільної оборони) у 2012 році та завдання на 2013 рік
Україна Чернівецька міська рада Виконавчий комітет управління освіти iconУкра ї н а Чернівецька міська рада Виконавчий комітет управл I нняосв I т и
На виконання плану роботи управління освіти Чернівецької міської ради, з метою розвитку творчих здібностей у дітей та підлітків,...
Україна Чернівецька міська рада Виконавчий комітет управління освіти iconУкраїна харківська міська рада харківської області виконавчий комітет...
Призначити відповідальною за роботу з обліку продовження навчання та працевлаштування випускників 9-х, 11(12)-х класів 2013 року...
Україна Чернівецька міська рада Виконавчий комітет управління освіти iconУкраїна харківська міська рада харківської області виконавчий комітет...
Про здійснення рейтингового оцінювання діяльності загальноосвітніх навчальних закладів
Україна Чернівецька міська рада Виконавчий комітет управління освіти iconУкра ї н а Чернівецька міська рада Виконавчий комітет управл I нняосв I т и
На виконання плану роботи управління освіти Чернівецької міської ради на 2012/2013 н р та з метою вивчення викладання фізичної культури...
Україна Чернівецька міська рада Виконавчий комітет управління освіти iconУкраїна харківська міська рада харківської області виконавчий комітет...
Про формування здорового способу життя дітей та молоді І заборону тютюнопаління в навчальних закладах та управлінні освіти
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
nauch.com.ua
Головна сторінка