2012-2013 н р. Сім нових чудес світу
Скачати 159.28 Kb.
Назва2012-2013 н р. Сім нових чудес світу
Сторінка1/3
Дата09.04.2013
Розмір159.28 Kb.
ТипДокументы
nauch.com.ua > География > Документы
  1   2   3
Малоантонівське навчально – виховне об”єднання

«загальноосвітня школа 1 -111ступенів – дитячий садок»

Підготувала вчитель географії:

Пустовойт Валентина Петрівна

2012-2013 н.р.

Сім нових чудес світу — проект організований фондом «Нові сім див світу», який намагався об'єднати сім чудес стародавнього світу із списком сучасних чудес з метою збереження культурної спадщини для майбутніх поколінь. Засновник фонду — швейцарський міліонер Бернард Вебер.

Було вирішено вибрати сім нових див світу шляхом всесвітнього голосування в три етапи. В результаті першого прямого голосування було відібрано 77 об'єктів, другого — 21 об'єкт. Переможці оголошені 7 липня 2007 року в Лісабоні (Португалія).

^ Великий китайський мур

c:\users\ira\desktop\7\800px-20090529_great_wall_8185.jpg

Вели́кий кита́йський мур́— серія кам'яних та земляних укріплень в північній частині Китаю, збудованих з метою захисту північних кордонів Китайської імперії проти вторгнень різних кочових племен. Найстаріша частина муру була збудована ще в сьомому столітті до н. е. Пізніше, будівництво нових секцій тривало аж до 16 століття включно. Небагато з них дійшли до наших днів. Великий китайський мур розмежовує південні околиці Внутрішньої Монголії. Археологічне дослідження 2008 року прийшло до висновку, що Великий мур, побудований в епоху династії Мін (1368 — 1644), з усіма його секціями простягається на 8 851,8 км. Ця довжина складається з 6259 км самих стін, 359,7 км траншей та 2 232,5 км природних захисних бар'єрів, таких як гори та річки. Її загальна протяжність згідно з результатами 2012 року становить 21 196,18 кілометрів. Великий китайський мур зберігся до наших днів, переважно, у вигляді кам'яної захисної стін.

c:\users\ira\desktop\7\800px-chemin_de_ronde_muraille_long.jpg

Будівництво муру в основному було закінчено до 213 року до н. е. Крім 300 тисяч солдат, у будівництві стіни брали участь сотні тисяч мобілізованих селян. «Найдовшим цвинтарем світу» називають Великий китайський мур, де на будівництві загинуло від сотень тисяч до кількох мільйонів людей Незважаючи на назву, в самому мурі вони поховані не були .Транспортування великої кількості матеріалів, необхідних для будівництва, було складним завданням, тому будівельники прагнули використовувати місцеві ресурси. В районах гірських хребтів використовували камінь, в той час як будівельний матеріал із земляного ґрунту використовували для будівництва на рівнинах. Не збереглось жодних історичних документів, в яких би вказувалась довжина та місце проходження мурів династії Цінь. Більшість древніх мурів зруйнувались на протязі століть, і лише небагато секцій стіни дійшли до наших днів.

c:\users\ira\desktop\7\800px-greatwallnearbeijingwinter.jpgc:\users\ira\desktop\7\800px-jinshangling2.jpg

Легенда про ідею будівництва

Згідно з легендою, душа ^ Цінь Ші Хуан-ді під час сну злетіла на Місяць і звідти побачила Землю. Китайська імперія видалася йому маленькою беззахисною цяткою. Тоді й народилась у імператора думка спорудити мур, що захистив би всю імперію від набігів жорстоких варварів.

^ Цікаві факти

  • Старовинна китайська легенда оповідає, що будівничі великого китайського муру замішували розчин для скріплення каменів на рисовому відварі. В наші дні, під час археологічних досліджень перед реставрацією міського муру періоду Мін (1368—1644) археологи дійсно знайшли в складі вапняного розчину сліди рисового клейстеру. Цілком можливо, що легенда передає реальні факти — стверджують дослідники.

  • Залишки грандіозних земляних укріплень існують і в Україні. Це насипи висотою 6-8 м і шириною 14-16 м, які розташовані майже по всій лісостеповій та степовій зоні України (так звані Змієві вали). Їхня загальна довжина близько 2000 км.Петра

c:\users\ira\desktop\7\450px-jordan-petra.jpg

Петра— давнє місто, столиця Едома або Ідумеї, пізніше столиця Набатейського царства, головне місто синів Ісава. Місто розташоване на території сучасної Йорданії, на висоті більше 900 метрів над рівнем моря і 660 метрів над навколишньою місцевістю, долиною Арави, у вузькому каньйоні Сик. Прохід в долину - через ущелини, розташовані на півночі і на півдні, тоді як зі сходу і заходу скелі прямовисно обриваються, утворюючи природні стіни до 60 метрів у висоту.

Історія

c:\users\ira\desktop\7\499px-al_khazneh.jpg
Петра розташовувалася на перехресті двох найважливіших торгових шляхів: один сполучав Червоне море з Дамаском, інший - Перську затоку з Газою на узбережжі Середземного моря. Караванам, що відправлялися від Перської затоки, переповнені дорогоцінними прянощами, тижнями доводилося мужньо переносити суворі умови Аравійської пустелі, поки вони не досягали прохолоди вузького каньйону Сик, ведучого в довгождану Петру. Там мандрівники знаходили їжу, дах і прохолодну цілющу воду. За словами римського історика Плінія туристичний бізнес жителів Петри був дуже прибутковим, тому що окрім плати за житло і за корм для верблюдів, були потрібні подарунки для охоронців, сторожів, служителів храму і слуг царя. Але прянощі і пахощі, що продаються в багатих європейських містах, приносили нечуваний прибуток, тому купці не жаліли коштів на такі витрати. Сотні років торгівля приносила Петрі велике багатство. Але коли римляни відкрили морські шляхи на схід, сухопутна торгівля прянощами зійшла нанівець і Петра поступово спустіла, загубившись в пісках.

^ Сучасний стан

c:\users\ira\desktop\7\dsc_4051.jpg

В наші дні близько півмільйона туристів приїжджає до Йорданії щороку, щоб подивитися на Петру, будови якої свідчать про її славне минуле. Коли туристи проходять прохолодним каньйоном Сик завдовжки кілометр, за поворотом їм відкривається Скарбниця - велична будівля з фасадом, висіченим з величезної скелі. Це одна із споруд першого століття, що найкраще збереглися. Будівлю вінчає величезна урна з каменя, в якій нібито зберігалося золото і коштовні камені, - звідси й походить назва «Скарбниця». Каньйон поступово розширюється, і туристи потрапляють в природний амфітеатр, в пісчаникових стінах якого безліч печер. Але головне, що впадає в очі, - це видовбані в скелях склепи, в які неодмінно бажають потрапити туристи. Колонада і амфітеатр свідчать про присутність римлян в місті в першому і другому століттях. Сучасні бедуїни, нащадки набатеїв, пропонують стомленим туристам проїхатися на верблюдові, продають сувеніри і поять свої стада кіз з міських джерел, води яких угамовують спрагу людей і тварин. Старими мощеними дорогами Петри до цих пір ходять виключно верблюди, коні і осли.

^ Тадж Махал

c:\users\ira\desktop\7\728px-taj_mahal_in_march_2004.jpg

Та́дж-Маха́л — монумент, розташований за два кілометри від міста Агра (Індія), на березі річки Джамна. Збудований імператором Шах Джахан Мугалом як мавзолей для своєї персидської дружини Мумтаз-Махал. Будівництво зайняло 22 роки (з 1630 по 1652 рік).

^ Особливості Тадж-Махалу

c:\users\ira\desktop\7\800px-taj_12.jpg

Висота Тадж-Махалу з маківкою досягає 74 м. В його основі лежить квадратна платформа зі сторонами понад 95 м. По кутах мавзолея розташовані чотири мінарети.

Стіни викладені полірованим мармуром, зовні в деяких місцях доповнені червоним піщаником. У вікнах та арках — ажурні решітки. Склепінчасті переходи розписані сурами із Корану арабськими літерами.

Більшість дослідників вважають, що Тадж-Махал побудовано з матеріалів, які привозилися з усієї Індії і Азії. Для транспортування будівельних матеріалів використовували понад 1000 слонів.

У будівництві брало участь до 20 000 робітників. Ім'я архітектора невідоме, але поширена думка, що в розробці проекту брали участь найкращі архітектори Індії та інших країн Сходу на чолі з агрським архітектором Устад-Ісою. Не виключено, що одним з авторів був сам Шах Джахан, який мав високий художній смак. Навколо Тадж-Махалу Шах Джахан висадив сад, причому сам мавзолей знаходиться на початку саду. В центрі саду є мармурове водоймище. Вздовж зрошувального каналу з фонтанами висажені кипариси. Напроти Тадж-Махалу, на іншому березі Джамни, Шах Джахан хотів побудувати ще одну гробницю, для себе, тієї ж форми, що й Тадж- Махал, але із чорного мармуру. Обидва мавзолеї повинні були з'єднуватись мостом. Та після того як син Аурангзеб усунув імператора від влади, плани не втілилися в життя. Після смерті Шаха Джахана поховали в одному склепі з Мумтаз-Махал. На їхніх могилах лежать плити, прикрашені орнаментом із золота та срібла.

c:\users\ira\desktop\7\post-81-1195981126.jpgc:\users\ira\desktop\7\inside.jpg
  1   2   3

Схожі:

2012-2013 н р. Сім нових чудес світу iconПрограма передач дтрк „Культура” з 27 травня по 2 червня 2013 року понеділок, 27 травня
Сім чудес Полтави. Біла альтанка 20: 05 Гравці. Театр ХХІ ст. Стежками Івана Франка
2012-2013 н р. Сім нових чудес світу iconПрограма передач дтрк „Культура” з 10 грудня по 16 грудня 2012 року понеділок, 10 грудня
Сім чудес Полтави. Спасо Преображенська церква 09: 00 Гравці. Театр ХХІ. Олексій Кужельний
2012-2013 н р. Сім нових чудес світу iconПрактична робота "створення відеокліпу" Створіть мультимедійний проект "7 чудес України"
Створіть фільм про 7 чудес світу (зображення про один об’єкт, зображення про інший об’єкт, І т д.)
2012-2013 н р. Сім нових чудес світу iconВсеукраїнський студентський архів
Сонця Геліоса, споруджена між 292 та 280 роками до н е на вході до гавані острова Родос (Греція) учнем Лісиппа, Харесом із Лондоса....
2012-2013 н р. Сім нових чудес світу iconРайонна серпнева педагогічна конференція за темою: «Підсумки розвитку...
Ну м. Харкова, управління освіти та районної методичної служби щодо забезпечення якісного організаційного та науково-методичного...
2012-2013 н р. Сім нових чудес світу iconВсеукраїнський студентський архів
Храм Артеміди — храм грецької богині Армеміди в місті Ефес (Мала Азія), одне з Семи чудес стародавнього світу
2012-2013 н р. Сім нових чудес світу iconВсеукраїнський студентський архів
Статуя Зевса Олімпійського — за переказами, одне з Семи чудес світу — Статуя Зевса — була споруджена на півострові Пелопоннес, у...
2012-2013 н р. Сім нових чудес світу iconСім чудес Малопольщі
Курган костюшки, замок у пєсковій скалі, руїни замку в ойцові, королівський замок на вавелі, велічка – „замок під землею”, замок...
2012-2013 н р. Сім нових чудес світу iconРекомендації вчителям початкових класів щодо організації навчально-виховного...

2012-2013 н р. Сім нових чудес світу iconВсеукраїнський студентський архів
Мавзолей в Галікарнасі — надгробний пам'ятник царя Мавсола (грец. Μαύσωλος), споруджений в середині IV століття до н е за наказом...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
nauch.com.ua
Головна сторінка