Наказ
Скачати 159.2 Kb.
НазваНаказ
Сторінка1/2
Дата01.05.2013
Розмір159.2 Kb.
ТипДокументы
nauch.com.ua > Культура > Документы
  1   2


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАКАЗ

N 189-Адм

20.05.2009

м.Київ
 Про затвердження "Протоколу діагностики та лікування нового грипу A (H1/N1)- Каліфорнія у дорослих"

На виконання п.7 та п.9 Плану реалізації заходів щодо недопущення проникнення на територію України вірусу свинячого грипу, затвердженого наказом МОЗ від 05.05.2009р. №304,

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити "Протокол діагностики та лікування нового грипу A (H1/N1)- Каліфорнія у дорослих" (далі - Протокол) (додається).

2. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам головних управлінь охорони здоров'я Донецької, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Київської, Луганської, Львівської, Полтавської, Тернопільської та Харківської, Чернівецької, головних управлінь охорони здоров'я та медицини катастроф Одеської та Черкаської, управлінь охорони здоров'я, Управління охорони здоров'я та курортів Вінницької обласних державних адміністрацій, Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської та Управління охорони здоров'я Севастопольської міських державних адміністрацій забезпечити:

2.1 Впровадження Протоколу, затвердженого даним наказом, в підпорядкованих лікувально-профілактичних закладах.

2.2 Активізувати просвітницьку діяльність та санітарно-освітню роботу серед населення щодо методів запобігання захворюваності населення на новий грип A (H1/N1)-Каліфорнія, факторів ризику зараження, негативних наслідків пандемії грипу, безпечності продуктів харчування, поводження із тваринами тощо.

3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра В.В.Лазоришинця.

Міністр

В.М.Князевич
 

ЗАТВЕРДЖЕННО
Наказ МОЗ України
від 20.05.2009 №189-Адм


Протокол
діагностики та лікування нового грипу
А (H1/N1) (Каліфорнія) у дорослих
Нозологічна форма


ШИФР МКХ-10:

J10.0, J10.1, J10.8, J11.1, J11.8

J10. Грип, викликаний ідентифікованим вірусом грипу.

J10.0. Грип з пневмонією, вірус грипу ідентифікований.

J10.1. Грип з іншими респіраторними проявами, вірус грипу ідентифікований.

J10.8. Грип з іншими проявами, вірус грипу ідентифікований.

J11. Грип, вірус не ідентифікований.

J11.0. Грип з пневмонією, вірус не ідентифікований.

J11.1. Грип з іншими респіраторними проявами, вірус грипу не ідентифікований.

J11.8. Грип з іншими проявами, вірус грипу не ідентифікований.

Грип (Grippus, Influenza) - гостре інфекційне захворювання з аерозольним (повітряно-крапельним) шляхом передачі збудника, яке характеризується коротким інкубаційним періодом (від 10-12 годин до 7 діб), масовим поширенням, лихоманкою, симптомами інтоксикації та враженням респіраторних шляхів з великою частотою виникнення ускладнень.

^ Клінічна картина нового грипу А (H1/N1)-Каліфорнія.

Зареєстровані симптоми нового А (H1/N1)- Каліфорнія ("свинячого") грипу у людей проявляються, як типові симптоми звичайного грипу - підвищення температури, кашель, біль у горлі та міалгії, а також як симптоми гострого респіраторного захворювання (далі- ГРЗ).

Часом спостерігаються гастроентерологічні симптоми - біль у животі, нудота, блювання, діарея.

Грип може швидко ускладнюватись пневмонією (вірусною або вірусно-бактеріальної), підтвердженої рентгенологічно, зміни на рентгенограмі не є специфічними.

При важкому перебігові хвороби швидко розвивається дихальна недостатність, яка, не дивлячись на штучну вентиляцію легенів, протягом 1-2 тижнів від виникнення може призвести до летального наслідку.

^ Клінічна характеристика нового грипу А (H1/N1)-Каліфорнія:

- інкубаційний період від 1 до 7 днів;

- раптовий підйом температури тіла більше 380 С, інколи захворювання може перебігати без підвищення температури тіла;

- біль у горлі, головний біль;

- фарингіт;

- кашель;

- утруднене дихання;

- біль у м'язах;

- часом можуть бути блювота, діарея.

^ Клінічні критерії діагностики нового грипу А (H1/N1)-Каліфорнія.

Первинна діагностика здійснюється на основі клінічних даних та епідеміологічного анамнезу:

1. Підвищення температури тіла понад 380С у поєднанні з катаром слизових оболонок або утрудненим диханням, кашлем та іншими вказаними вище симптомами.

2. Контакт з хворим, у якого підтверджено інфікування вірусом нового грипу А (H1/N1)-Каліфорнія, за 7 днів до появи перших клінічних ознак захворювання.

3. Контакт з хворим на гостре респіраторне захворювання нез'ясованої етіології, яке закінчилося летальним наслідком через 7 днів після появи перших клінічних симптомів захворювання.

4. Відомості про виїзд або перебування пацієнта у країні чи території, де є повідомлення про спалах нового грипу А (H1/N1)-Каліфорнія, протягом останнього тижня до початку захворювання.

^ Остаточний діагноз встановлюється після лабораторного підтвердження вірусологічними методами (дивись нижче - чотириразове збільшення титрів антитіл до вірусу нового грипу A (H1/N1)-Каліфорнія; за допомогою молекулярно-генетичного метода - полімеразної ланцюгової реакції (далі -ПЛР); виділення позитивної вірусної культури на A (H1/N1)).

^ Класифікація грипу

Клінічна картина може мати різні варіанти в залежності від віку хворих, їх преморбідного фону та стану імунної системи - з одного боку, типу вірусу, його вірулентності, інфікуючої дози, тощо - з другого боку.

Виділяють:

неускладнений грип;

ускладнений.

За тяжкістю перебігу:

легкий перебіг;

середньотяжкий перебіг;

тяжкий перебіг.

Іноді виділяють блискавичний перебіг хвороби - надзвичайно тяжкі форми.

Тяжкість неускладненого грипу визначається вираженістю та тривалістю інтоксикації.

^ Діагностика легких неускладнених форм нового грипу А (H1/N1)-Каліфорнія:

Фаза: немає

Стадія: немає

Ускладнення: без ускладнень

Умови надання медичної допомоги: амбулаторна-поліклінічна

^ Клінічна діагностика нового грипу А (H1/N1)-Каліфорнія:

 

Найменування

1.

Збір анамнезу та скарг

2.

Збір епідеміологічного анамнезу (ретельний)

3.

Візуальне обстеження

4.

Перкусія (при хворобах легенів та бронхів)

5.

Аускультація (при хворобах легенів та бронхів)

6.

Пальпація органів черевної порожнини

7.

Огляд верхніх дихальних шляхів, за показаннями - ларингоскопія

8.

Оцінка неврологічного статусу

Параклінічні дослідження:

1. Загальний аналіз крові.

В неускладнених випадках грипу спостерігаються: лейкопенія або нормоцитоз, нейтропенія, лімфомоноцитоз, ШОЕ не збільшена.

В ускладнених випадках - лейкоцитоз, зростання ШОЕ, нейтроцитоз.

2. Рентгеноскопія/графія легенів.

3. Загальний аналіз сечі - за показаннями.

В неускладнених випадках можливі сліди білку без інших змін.

В ускладнених випадках - протеїнурія, циліндрурія, лейкоцитурія, можлива гематурія та інші зміни.

4. Огляд отоларинголога - за показаннями.

5. Вірусологічні методи діагностики грипу.

Вірусологічні методи діагностики нового грипу А (H1/N1)-Каліфорнія.

1. Для швидкої вірусологічної діагностики застосовуються:

1.1. Експрес-метод імунофлюоресценції (за допомогою специфічних флюоресцуючих антитіл) визначають антигени вірусу грипу в мазках і відбитках з носу.

Матеріал для дослідження беруть з носу в перші дні хвороби. Приготовані з нього мазки обробляють спеціфичними грипозними флюоресцуючими сироватками. Утворений комплекс антиген-антитіло яскраво світиться в цитоплазмі клітин циліндричного епітелію з носу хворих і чітко виявляється в люмінесцентному мікроскопі.

1.2. Імунохроматографічний експрес-метод . Не вимагає лабораторного оснащення, навчених фахівців, може застосовуватися безпосередньо біля ліжка хворого, результат отримується через 15-20 хв. Дозволяє встановити тип і серотип вірусу грипу.

2. ^ Серологічні методи більше придатні для ретроспективної діагностики грипу. Досліджують парні сироватки крові, взяті у хворих в гострий період хвороби (до 5-го дня від початку захворювання) і в період реконвалесценції - через 12-14 днів. Діагностичне значення має зростання титру антитіл в парних сироватках крові пацієнтів у 4 і більше рази. Найбільш інформативними в серологічній діагностиці є реакції імуноферментного аналізу, мікронейтралізації та реакція гальмування гемаглютинації (РГГА)

3. ^ Культуральний метод - виділення вірусу з матеріалу від хворого шляхом зараження клітинних культур або курячих ембріонів з наступною ідентифікацією виділеного вірусу (позитивна вірусна культура).

4. ^ Полімеразна ланцюгова реакція (далі-ПЛР) на РНК вірусу грипу- найбільш сучасний і точний метод діагностики грипу.

Діагноз та диференційний діагноз

Встановлення діагнозу звичайного грипу в період епідемічного спалаху не становить труднощів за умови наявності типових клінічних прояв і долі грипу серед усіх гострих респіраторних захворювань (ГРЗ) біля 90%.

В міжепідемічний період, коли переважають атипові форми грипу, клінічно його складно відрізнити від інших гострих респіраторних інфекцій, оскільки доля грипу в цей час становить лише біля 3-5 % від загальної кількості ГРЗ. В цей час діагноз грипу можна встановити тільки після спеціального лабораторного вірусологічного підтвердження (дивись вище "вірусологічна діагностика"). Диференційну діагностику грипу необхідно проводити як з ГРЗ, так і з рядом інших інфекцій, які починаються з температури, інтоксикації та катаральних явищ.

Грип та інші ГРЗ відрізняються за локалізацією ураження дихальних шляхів. Однак, при грипі страждають всі відділи респіраторного тракту.

^ Лікування хворих на новий грип А (H1/N1)-Каліфорнія

Лікування хворих з легким неускладненим перебігом грипу проводять у домашніх умовах під наглядом дільничного (або сімейного) лікаря.

Рекомендуються:

- Ліжковий режим протягом гострого періоду.

- Пиття теплої рідини в достатній кількості - 1,5-2 л на добу при відсутності набряків (чай з малиною, ожиною, смородиною, неконцентровані відвари шипшини і липового цвіту, мінеральні лужні води, неконцентровані домашні компоти з свіжих фруктів або сухофруктів, молоко при відсутності лактозної недостатності).

- Загально-гігієнічні заходи: миття рук, обличчя, часте промивання носових ходів.

- Часте провітрювання приміщень: кожні 2 години на 15-20 хвилин.

- Обмеження вживання білкової їжі.

- Патогенетичні засоби:

= жарознижуючі засоби при підвищенні температури тіла понад 390 С або поганому її перенесенні (судомна настороженість, хвороби серцево-судинної системи) - мефенамінова кислота по 250-500 мг х 2-3 рази на день після їжї, ібупрофен - по 200 мг х 2-3 рази або парацетамол з обережністю протягом 3 - 7 днів хвороби за показаннями;

= вітамін С по 250-500 мг х 3 рази на добу або аскорутін по 1 табл. 3 рази в день;

= антигістамінні засоби - за показами (алергічні прояви, ускладнений алергологічний анамнез) - цетирізин 10 мг 1 раз на добу, дезлоратадин - 5мг х 1раз на добу, лоратадин 10 мг х 1 раз на добу, фексофенадин 180 мг х 1 раз на добу, акривастін 8 мг х 2-3 рази на добу, астемізол або ебастин 10 мг х 1 раз на доб; при гострих проявах - клемастин - 50-100 мг х 2-3 рази в день, хлоропирамин 25 мг х 2-3 рази на добу, протягом 3-7 днів.
  1   2

Схожі:

Наказ iconНаказ
Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 19. 11. 2009 n 498
Наказ iconНаказ
Наказ монмолодьспорту №630 від 25. 05. 2012 р. Про підготовку до початку 2012/2013 навчального року
Наказ iconНаказ
Наказ мон №601 від 20. 07. 2004р. "Про затвердження Положення про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів"
Наказ iconНаказ монмолодьспорт №1112 від 17. 10. 12 року міністерство освіти...
Про опублікування результатів дисертацій на здобуття наукових ступенів доктора І кандидата наук
Наказ iconМетодичні рекомендації щодо проведення та оформлення корекційно-відновлювальної...
Наказ мон від 20. 04. 2001 №330), Листом мон про планування діяльності, ведення документації та звітності усіх ланок психологічної...
Наказ iconПамятка до практичного використання основні регламентуючи документи...
Наказ моз україни від 20. 05. 2009р. №189-Адм «Про затвердження «Протоколу діагностики та лікування нового грипу а (Н1/N1)-Каліфорнія...
Наказ iconНаказ по Гадяцькій спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №4 від 26....
«Євро–2012» конкурс фотографій, футбольна вікторина; «Мова моя калинова» конкурс фотографій та слоганів. Але практично працював проект...
Наказ iconВсі вже чули про Наказ монмс №1112 від 17. 10. 12 "Про опублікування...
Наказ монмс №1112 від 17. 10. 12 "Про опублікування результатів дисертацій на здобуття наукових ступенів доктора І кандидата наук"....
Наказ iconЗолочівська районна державна адміністрація харківської області феськівська...
Положення про функціональну підсистему «Освіта І наука України» Єдиної державної системи запобігання І реагування на надзвичайні...
Наказ iconЯк скласти наказ про облікову політику
Для таких керівників ми й наводимо приблизний проект наказу та положення про облікову політику підприємства. Бухгалтерам же цей матеріал...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
nauch.com.ua
Головна сторінка