Виховний захід на тему
НазваВиховний захід на тему
Дата01.06.2013
Розмір52.5 Kb.
ТипДокументы
nauch.com.ua > Культура > Документы
Виховний захід на тему:

«Здоров’я – найцінніший

скарб людини»

(слайд 1)
Мета: (слайд 2)

виховна - виховувати самостійність, наполегливість, культуру, взаємоповагу;

розвивальна - розвивати логічне мислення, вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки;

пізнавальна - покращити знання учнів про здоровий спосіб життя.
„Здоров'я - це нічого, але все без здоров'я - ніщо". Такий афоризм дійшов до нас ще з давніх часів, і він не потребує коментарів. Здорова людина - це така людина, яка життєрадісно й охоче виконує обов'язки, покладені на неї життям, і повністю реалізує свої фізичні й розумові здібності. (слайд 3)

У всі часи люди особливу увагу звертали на своє здоров'я, піклувалися про нього, винаходили все нові й нові ліки від хвороб і способи зміцнити свій організм і залишатися бадьорими на довгі роки.

Здоров'я — це стан повного фізичного, духовного і соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб чи фізичних вад. Основною метою здоров'я є повноцінне життя й активне довголіття. (слайд 4)

Чи будемо ми здорові — великою мірою залежить від нас. Це підтверджують і дослідження вчених: серед чинників, від яких залежить здоров'я людини, яка проживає в цивілізованій країні в умовах миру за відсутності природних катаклізмів (землетруси, повені, засухи), приблизно 20 % припадає на екологічні умови; 20 % — на спадковість і генетичні порушення; 10 % — на розвиток медицини і якість медичного обслуговування, а близько 50 % припадає на спосіб життя людини, на її ставлення до власного життя.

Наше здоров'я залежить від таких основних чинників: (слайд 5)

• Спадковості - на 20 %,

• Рівня медицини - на 10 %,

• Екології - на 20 %,

• Способу життя - на 50 %.

Спосіб життя - це той чинник здоров'я, який майже цілком залежить від нашої поведінки. Так що половина здоров'я залежить від тебе, тому своє здоров'я можна поліпшувати або псувати. (слайд 6)

Отже, наше здоров’я в наших руках.

Слід пам’ятати, що здоров’я залежить від багатьох факторів, які об’єднуються в одне інтегральне поняття – здоровий спосіб життя. Його метою є навчити людину розумно ставитися до свого здоров’я, фізичної та психологічної культури, загартовувати свій організм, вміло організовувати працю і відпочинок.

Спосіб життя має велике значення для здоров’я людини і складається з 4 категорій: (слайд 7)

• економічної (рівень життя).

• соціологічної (якість життя).

• соціально-психологічної (стиль життя).

• соціально-економічної (устрій життя).

Запитання учням - Давайте разом визначимо компоненти здорового способу життя:

1. Фізкультура - заняття спортом, висока рухова активність.

2. Здорове харчування - збалансоване харчування та дотримання режиму харчування.

3. Режим дня - правильний режим навчання та відпочинку

4. Загартовування, яке особливо цінне в дитячі та юнацькі роки.

5. Сприятливий психологічний клімат у стосунках з людьми (тобто збереження психічного здоров'я, що є основою духовного життя).

6. Бережливе ставлення до природи.

7. Улюблена робота.

8. Відмова від шкідливих звичок (вживання алкоголю, тютюнопаління, вживання наркотиків псують наше здоров'я, а також можуть призвести до летальних випадків).

Складові здорового способу життя містять різноманітні елементи, що стосуються усіх сфер здоров`я (слайд 8) - фізичної, психічної, соціальної і духовної. Найважливіші з них - харчування (в тому числі споживання якісної питної води, необхідної кількості вітамінів, мікроелементів, протеїнів, жирів, вуглеводів, спеціальних продуктів і харчових добавок), побут (якість житла, умови для пасивного і активного відпочинку, рівень психічної і фізичної безпеки на території життєдіяльності), умови праці (безпека не тільки у фізичному, а й психічному аспекті, наявність стимулів і умов професійного розвитку), рухова активність (фізична культура і спорт, використання засобів різноманітних систем оздоровлення, спрямованих на підвищення рівня фізичного розвитку, його підтримку, відновлення сил після фізичних і психічних навантажень).

До сфери фізичного здоров`я (слайд 9) включають такі чинники, як індивідуальні особливості анатомічної будови тіла, перебігу фізіологічних функцій організму в різних умовах спокою, руху, довкілля, генетичної спадщини, рівня фізичного розвитку органів і систем організму.

До сфери психічного здоров`я (слайд 10) відносять індивідуальні особливості психічних процесів і властивостей людини, наприклад збудженість, емоційність, чутливість. Психічне життя індивіда складається з потреб, інтересів, мотивів, стимулів, установок, цілей, уяв, почуттів тощо. Психічне здоров`я пов`язано з особливостями мислення, характеру, здібностей. Всі ці складові і чинники обумовлюють особливості індивідуальних реакцій на однакові життєві ситуації, вірогідність стресів, афектів.

Духовне здоров`я залежить (слайд 11) від духовного світу особистості, зокрема складових духовної культури людства - освіти, науки, мистецтва, релігії, культури людства - освіти, науки, мистецтва, релігії, моралі, етики. Свідомість людини, її ментальність, життєва самоідентифікація, ставлення до сенсу життя, оцінка реалізації власних здібностей і можливостей у контексті власних ідеалів і світогляду – все це обумовлює стан духовного здоров`я індивіда.

Соціальне здоров`я (слайд 12) пов`язано з економічними чинниками, стосунками індивіда із структурними одиницями соціуму - сім`єю, організаціями, з якими створюються соціальні зв`язки, праця, відпочинок, побут, соціальний захист, охорона здоров`я, безпека існування тощо. Впливають міжетнічні стосунки, вагомість різниці у прибутках різних соціальних прошарків суспільства, рівень матеріального виробництва, техніки і технологій, їх суперечливий вплив на здоров`я взагалі. Ці чинники і складові створюють відчуття соціальної захищеності (або незахищеності), що суттєво позначається на здоров`ї людини.

Зрозуміло, що у реальному житті всі чотири складових - соціальна, духовна, фізична, психічна, і діють одночасно і їх інтегрований вплив визначає стан здоров`я людини як цілісного складного феномена.

Знання нашого народу про здоров'я відобразилися в усній народній творчості: прислів'ях і приказках. (слайд 13)

• Здоров'я не купиш — його розум дарує.

• Як немає сили, то й світ немилий.

• Здоровому все добре.

• Подивися на вид, та й не питай про здоров'я.

• Бережи одяг, доки новий, а здоров'я — доки молодий.

• Без здоров'я немає щастя.

• Весела думка — половина здоров'я.

• В здоровому тілі — здоровий дух.

• Хвороб безліч, а здоров'я одне.

• Бережіть здоров'я — його в крамниці не купиш.

• Тримай голову в холоді, а ноги в теплі — будеш вік жити на землі.

• Здоров'я входить золотниками, а виходить пудами.

^ Творче завдання (15 хв.)

Давайте спробуємо стати художниками і створимо колажі.

(Учням пропонується поділитися на дві групи. Кожній групі роздаються ватмани, маркери, ножиці, клей, різні журнали. Учні створюють колаж на тему «Наше здоров'я». Після завершення презентують свої роботи.)

Висновки (слайд 14)

Бережіть здоров'я, зміцнюйте і примножуйте його. І пам'ятайте, що здоров'я — найцінніший скарб, і від вас залежить, чи зумієте ви зберегти його на довгі роки.
Підготувала Зизич Л.М. – майстер виробничого навчання

за матеріалами інтернет-ресурсів

http://www.ukrreferat.com/index.php

http://ukped.com/vihovni-zahodi

http://refmaniya.org.ua/vichovn-zachodi/vichovniy-zach-d-11-klas

Схожі:

Виховний захід на тему iconВиховний захід на тему
Ведуча. А щоб не захворіти, треба правильно жити: дотримуватись правил гігієни, загартовуватися, займатися спортом, щодня робити...
Виховний захід на тему iconI III ступенів №55 Херсонської міської ради Виховний захід з англійської мови на тему
Цілі: Створення іншомовного мовленнєвого середовища, що дозволить учням реалізувати знання,отримані на уроках англійської мови,в...
Виховний захід на тему iconВідкритий виховний захід вихованців групи продовженого дня на тему
України, прищеплювати почуття дружби, свідоме ставлення до долі та життя інших дітей; сприяти всебічному розвитку учнів; виховувати...
Виховний захід на тему iconВиховний захід. Година спілкування на тему "Закон І ми"(7 клас)
Звісно, у вашому віці неможливо знати детально усі закони. Але основне, що стосується вас, ви повинні знати. Ці знання ви можете...
Виховний захід на тему iconВиховний захід на тему "діти та їхні права"(9-10 клас) Форма проведення: брейн – ринг Хід гри
Діти та їхні права починається зі вступного слова ведучої, яка оголошує тему гри та повідомляє, що вона приурочена відзначенню чергової...
Виховний захід на тему iconВиховний захід на тему
А від нас щоденно просить лише одного: щоб до неї люди добрими були. Тому наше заняття пройде сьогодні під гаслом Неси добро у світ...
Виховний захід на тему iconВиховний захід присвячений Дню здоров’я на тему
На стінах висять стенди які пропагують здоровий спосіб життя, спортивні стінгазети, плакат “Здоров’я сім’ї – здоров’я держави!”,...
Виховний захід на тему iconВиховний захід на тему
Мета: поглибити знання дітей про історію рідного краю; про історію заснування газети «Кривоозерщина»; підвести учнів до розуміння...
Виховний захід на тему iconВиховний захід на тему "виконуй обов'язки, поважай правопорядок І закон"
Без усякої місти¬ки скажу: вони невидимі, але цілком реальні. Одні постійно на сторожі, як Ангел-Хранитель, вони оберігають вас від...
Виховний захід на тему iconКнз «Валівська зош І-ІІІ ступенів» Виховний захід
Мета: сприяння гармонійному розвитку особистості дитини та розповсюдження гуманістичних ідеалів олімпізму
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
nauch.com.ua
Головна сторінка