Уроку – Загальна схема дослідження функції І побудови графіка




НазваУроку – Загальна схема дослідження функції І побудови графіка
Дата10.08.2013
Розмір38.1 Kb.
ТипУрок
nauch.com.ua > Математика > Урок


НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА КАРТКА (ПЛАН) УРОКУ №10(59)
Предмет – «Математика»
Тема уроку – Загальна схема дослідження функції і побудови графіка
Тип уроку – комбінований Час – 90 хв.
Мета уроку:

Дидактична – познайомити із загальною схемою дослідження функцій, формувати уміння у дослідженні функцій та побудові їх графіків;

Розвивальна – розвивати пам'ять і мислення; розвивати цікавість до математики, прагнення краще вчити предмет; здатність до творчого застосуваннязнань і вдосконаленняумінь;

Виховна – виховувати наполегливість і відповідальність, допитливість, уважність, натхнення, любов до навчання та вміння працювати разом.
Матеріально-технічне забезпечення та дидактичні засоби: підручник, таблиця «Застосування похідної до дослідження функції», презентація

Література:

  1. Шкіль М.І.Алгебра і початки аналізу 10 – 11 кл. – К.,2001.

  2. Нелін Є.П.Алгебра і початки аналізу 11 кл. – Х., 2011

  3. Кравчук В.Алгебра і початки аналізу 10 кл. – Т., 2008


^ ХІД УРОКУ:

  1. Організаційна частина:

вітаюсь, перевірка присутності студентів і готовності аудиторії до уроку.


  1. Актуалізація опорних знань студентів:

Перевірка домашнього завдання

Фронтальне опитування


  1. Мотивація навчальної діяльності:




  1. Повідомлення теми і мети уроку:

Загальна схема дослідження функції і побудови графіка


  1. Повідомлення нових знань за планом:




  1. Узагальнення набутих знань:

Розв’язування вправ (додаток №1),

Відповіді на питання

7. Домашнє завдання:

[2], §2, п.2.3, с.23-24 №6-8, с.29-30, конспект

Загальна схема дослідження функції і побудови графіка
Однією із основних задач математики є дослідження функції.

Використання похідної значно полегшує задачу дослідження функції, а разом із тим і побудову її графіка.

Дослідження функції і побудову її графіка будемо виконувати за таким

планом:

  1. знаходимо область визначення функції

  2. знаходимо точки перетину графіка з координатними осями

  3. з’ясовуємо парність (непарність), періодичність функції

  4. знаходимо похідну та стаціонарні точки

  5. знаходимо проміжки зростання, спадання, точки екстремуму та екстремальні значення функції

  6. з’ясовуємо поведінку функції на кінцях області визначення

  7. знаходимо точки перегину і досліджуємо на опуклість і вгнутість

  8. на підставі проведеного дослідження будуємо графік функції.

Але не завжди треба чітко виконувати вказаний план. Наприклад, не завжди ми зможемо знайти точки перетину графіка з віссю Ох (тобто нулі функції), навіть, якщо вони і існують. Інколи додатково знаходять координати деяких точок
Додаток №1

Загальна схема дослідження і побудови графіка функції

  1. Користуючись графіками функції , зображених на рис,

а) ; б)

з’ясуйте:

1) область визначення функції;

2) нулі функції і інтервали її знакосталості;

3) точки екстремуму, екстремальні значення функції та інтервали її монотонності.


  1. На рис зображено графік функції



визначеної і неперервної при . Користуючись графіком, укажіть її властивості та заповніть таблицю:

х



-1



0



1




















































  1. Деякі властивості функції описані в таблиці:

х



-1



0



1





+

0

-

0

+

0

-





2



0



2



max min max

побудуйте схематичний графік функції, якщо вона неперервна на множині всіх дійсних чисел.


  1. Дослідіть функцію і побудуйте її графік.




  1. Побудуйте графік функції, дослідивши функції: а) ;

б) ;

в);

г) .

Відповідь: а) б)

в) г)


Додати документ в свій блог або на сайт

Схожі:

Уроку – Загальна схема дослідження функції І побудови графіка iconВипуклість І вгнутість графіка функції, точки перегину. Асимптоти...

Уроку – Загальна схема дослідження функції І побудови графіка iconОрієнтовна контрольна робота тема «Функції»
Не виконуючи побудови, знайдіть координати точок перетину графіка функції у = 0,5х – 3 з осями координат. (1)

Уроку – Загальна схема дослідження функції І побудови графіка iconТема уроку
Дидактична – ввести поняття показникової функції, її графіка. Розглянути властивості показникової функції. Формувати вміння застосовувати...

Уроку – Загальна схема дослідження функції І побудови графіка iconЛогарифмічна функція, графік, розв’язування рівнянь І
Дпа та зно. На попередніх уроках ми повторили алгоритм розв’язування тригонометричних та показникових рівнянь та нерівностей, сьогодні...

Уроку – Загальна схема дослідження функції І побудови графіка iconУроку – Означення дотичної І нормалі до кривої, геометричний зміст...
Дидактична – засвоєння змісту понять: січна графіка в точці, дотична до графіка в точці, кутовий коефіцієнт дотичної, нормаль та...

Уроку – Загальна схема дослідження функції І побудови графіка icon«Пріони, їх будова та поширення»
Обладнання: фото Стенлі Прузинера, таблиця «Різ­ниця між пріонами й вірусами», опорна схема «Пріонні захворювання», яку учні заповнюють...

Уроку – Загальна схема дослідження функції І побудови графіка iconУрок української мови в 3 класі «Споріднені слова. Корінь слова»
«Частини слова», малюнки сонця,соняшника, сон-трави, план-схема уроку(6 таблиць),вірш-схема(ейдетика)

Уроку – Загальна схема дослідження функції І побудови графіка iconТема. Програмування побудови
Створити програму побудови двоїстої задачі до заданої у вигляді матриці коефіцієнтів системи обмежень та вектора коефіцієнтів цільової...

Уроку – Загальна схема дослідження функції І побудови графіка iconУроку – Поняття функції, способи задання функції
Дидактична повторити І розширити первинні відомості про функції, набуті в основній школі

Уроку – Загальна схема дослідження функції І побудови графіка iconТема уроку
Дидактична –сформувати уявлення про найпростіші тригонометричні нерівності; ознайомити зі способами розв’язання тригонометричних...

Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
nauch.com.ua
Головна сторінка