Урок №1- №2 Тема




Скачати 491.36 Kb.
НазваУрок №1- №2 Тема
Сторінка1/5
Дата05.04.2013
Розмір491.36 Kb.
ТипУрок
nauch.com.ua > Право > Урок
  1   2   3   4   5
УРОК № 1- №2
Тема. Вступ. Історичний аспект виникнення держави та права.
Мета: продовжити знайомити учнів із курсом «Правознавства», повторити аспекти виникнення держави та

права з курсу «Історії», розвивати пам'ять, мислення, вміння працювати в парах та висловлювати

власну думку, виховувати повагу до держави
Тип уроку: комбінований.

Обладнання: малюнки, таблиці, підручник, карта.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів

Запитання

Пригадайте з курсу історії або висловіть власне припущення — чи завжди існували держава і право?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Бесіда

1. Якими були перші колективи людей розумних?

2. Які знаряддя праці використовували первісні люди. Якими були їхні перші заняття?

3. Як здійснювалося управління колективами первісних людей?

4. Які характерні ознаки економіки первісного суспільства?

5. Висловіть припущення, коли і внаслідок чого з'являється держава.

6. Як змінилася система управління суспільством з появою держави?

7. Які характерні ознаки держави ви знаєте?

Робота з таблицею

Складання порівняльної таблиці «Додержавне (первісне) суспільство та держава» (якщо часу бракує, можна заповнити лише частину рядків таблиці, а решту учні заповнюватимуть удома).

^ Робота учнів у малих групах

Визначити характерні ознаки держави певного типу (рабовласницької, феодальної, буржуазної, соціалістичної) на основі відомого їм матеріалу з історії, літератури, географії ,тощо та матеріалу підручника.

Завдання

Наведіть приклади країн, де існує індустріальне та інформаційне суспільство.

Закріплення вивченого матеріалу

Бесіда

1. Назвіть основні відмінності додержавного суспільства та держави.

2. Назвіть основні історичні типи держави та їх основні ознаки.

3. Назвіть відомі вам теорії походження держави (якщо матеріал подано на уроці).
ІV. Фізична хвилинка.
Запитання

1. Наведіть широке та вузьке визначення суспільства.

2. Назвіть причини виникнення та основні етапи розвитку суспільства.

3. За яким принципом відбувається класифікація суспільств?

4. Чим відрізняються аграрне та індустріальне суспільство?

5. Чим відрізняються індустріальне та інформаційне суспільство?

Фронтальна бесіда

На основі знань, здобутих під час вивчення історії України та всесвітньої історії учні мають сформулювати визначення поняття «держава» і зробити висновок про причини виникнення держави.

^ Робота з підручником

Ознайомитися з визначенням поняття «держава» у підручнику.

Робота в групах

Уявіть себе екіпажами міжпланетних кораблів, які наближаються до планети, де виявлено суспільство розумних істот, подібних до людей. Після висадки на планеті дослідникам необхідно визначити, чи існує на планеті держава. Запропонуйте ознаки, за якими ми можемо зробити висновок про наявність тут держави.
^ V. Закріплення вивченого матеріалу

Запитання

1. Яке місце в суспільних відносинах посідають держава та право?

2. Як змінюються соціальні відносини з виникненням держави?

4. Про що свідчить виникнення соціальних держав?

5. Чи є Україна насправді соціальною державою?
Домашнє завдання

1. Опрацювати матеріал підручника.

2. Підібрати в засобах масової інформації повідомлення про виконання державою певних функцій та визначити, до якої групи функцій держави вони належать.

^ УРОК №З
Тема. Загальна характеристика держави та державної влади
Мета: вчити формулювати поняття, характеризувати джерела права, наводити приклади, розвивати пам'ять,

мислення, вміння працювати в парах та висловлювати

власну думку, виховувати повагу до держави
Тип уроку: комбінований.

Обладнання: малюнки, таблиці, підручник, карта.
Хід уроку

І. Організація та актуалізація знань учнів

Завдання

1. Наведіть приклади виконання державою своїх функцій.

2. Спробуйте класифікувати функції держави.

3. Назвіть ознаки держави.

4. Складіть схему «Види функцій держави» {подано зразок схеми).

Функції держави







Внутрішні




Зовнішні

































































































ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Завдання

Як, на вашу думку, чи є в різних держав спільні та подібні ознаки? Наведіть відповідні приклади.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Бесіда

1. Чи доводилося вам стикатися з ситуацією, коли вам чи іншим людям нав'язували волю інші?

2. Завдяки чому люди могли нав'язувати свою волю іншим?

3. Які види влади, на вашу думку, можна виділити?
ІV. Фізична хвилинка.
^ V. Закріплення вивченого матеріалу

Бесіда

Визначте, який вид влади має місце в пропонованих випадках:

1. Директор фабрики видав наказ про звільнення слюсаря з роботи.

2. Мати заборонила синові грати у футбол до повного видужання від застуди.

3. Лідер мусульман-шиїтів закликав своїх прибічників до стриманості.

4. Міністерство освіти видало наказ про проведення зовнішнього незалежного тестування.

5. Лідер однієї з партій закликав своїх прихильників вийти на мітинг до Верховної Ради України.
VІ. Домашнє завдання

  1. Опрацювати матеріал підручника.

  2. У засобах масової інформації знайти повідомлення про прийняття нових законів, указів тощо. Знайти або пригадати приклади використання влади різних видів.

УРОК № 4

Тема. Державний лад. Форми правління
Мета: вчити пояснювати основні ознаки ладу та правління, наводити приклади сучасного життя, розвивати

пам'ять, мислення, вміння працювати в парах та висловлювати

власну думку, виховувати повагу до держави
Тип уроку: комбінований.

Обладнання: малюнки, таблиці, підручник, карта.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ.Актуалізація знань учнів

Запитання

1. Що таке держава?

2. Назвіть основні функції держави і наведіть приклади.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Бесіда

1. Пригадайте, як управляли державою в Давній Греції та Давньому Римі.

2. Що означає поняття «республіка»?

3. Що таке монархія?

4. Коли та як на зміну абсолютним монархіям у Великій Британії та Франції прийшли обмежені монархії?

Завдання

1. Порівняйте три основні види монархії.

2. Порівняйте два види обмеженої монархії.

3. Порівняйте республіканську та монархічну форми правління.

4. Порівняйте три види республіканської форми правління.

5. Визначте форму правління нашої держави.
ІV. Фізична хвилинка.
Практична робота

Варіант 1

Клас розподіляється на групи. Кожна з груп отримує по 5 карток, на яких описана організація правління в різних державах. Завдання груп — визначити форми правління в цих державах, пояснивши свою відповідь.

Варіант 2

Учитель працює з усім класом, описуючи організацію правління в різних державах, а учні визначають форму правління, пояснюючи свою відповідь.

,

^ V.Закріплення вивченого матеріалу

Запитання

1. Що таке форма держави?

2. Які форми держави вам відомі?

3. Які існують форми правління?

4. Назвіть основні види монархічної та республіканської форм правління.
VІ.Домашнє завдання

1. Опрацювати матеріал підручника.

2. Навести 1-2 приклади країн з різними формами правління.

3. Випереджальне завдання: підготувати повідомлення про політичні режими та форми територіального устрою держави.
УРОК № 5
Тема. Державний лад.
Мета: вчити формулювати вміння аналізувати текст підручника, стисло викладати свою думку та робити

висновки, розвивати пам'ять, , виховувати почуття коллективизму.
Тип уроку: комбінований.

Обладнання: малюнки, таблиці, підручник, карта.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація знань учнів

Учні мають навести приклади держав з різними формами правління, політичними режимами та формами територіального устрою.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Завдання

Скласти схему «Форма держави» (зразок схеми подано на с.12).

Запитання

1. Що спільного між усіма антидемократичними режимами?

2. Чим відрізняється демократичний режим від антидемократичного?

3. Диспут « Який режим у нашій школі? »

«Мозковий штурм»

Які ознаки, на вашу думку, характерні для демократичного правління?
ІV. Фізична хвилинка.
Завдання

Порівняти форми територіального устрою.

^ V. Закріплення вивченого матеріалу

Завдання

Визначте політичний режим і територіальний устрій нашої держави.
V. Домашнє завдання

1. Опрацювати матеріал підручника.

2. Навести 1—2 приклади держав з різним територіальним устроєм та політичним режимом.

3. Підготуватися до диспуту «Україна —• демократична, правова держава».

УРОК № 6
  1   2   3   4   5

Схожі:

Урок №1- №2 Тема iconУрок №11 березня 2013р. Тема. Підсумковий урок з розділу «Рукотворні системи»

Урок №1- №2 Тема iconУрок гра: «Клуб Веселих та Кмітливих приїздить до Африки» Вчитель...

Урок №1- №2 Тема iconУрок 63, c. 83-86. Тема уроку: Professions
Плахотник В. М., Мартинова Р. Ю., Захарова С. А. Англійська мова: Підручник для 9 класу середньої школи. К.: Освіта, 1996. Урок 63,...
Урок №1- №2 Тема iconУрок №27 Тема. Урок повторення. Практична робота №10 «Програмування циклічних обчислень»
Задачі №1,№2,№3 виконати, використовуючи одну форму та 3 кнопки для їх виконання
Урок №1- №2 Тема iconУрок 17. Тема. Степ І лісостеп. Рослини І тварини степів 496 Урок...
Сонячна система І розповісти, які планети входять до неї; вчити користуватися довідковою літературою; виховувати необхідність берегти...
Урок №1- №2 Тема iconУрок 27, с. 45. Тема уроку: Famous English Writers and Poets
Плахотник В. М., Мартинова Р. Ю. Англійська мова: Підручник для 8 класу середньої школи. К: Освіта, 1997. Урок 27, с. 45
Урок №1- №2 Тема iconУрок 1 Тема
Тема. Текст-розповідь за власними враженнями (спостереженнями) «Спогади про літо»
Урок №1- №2 Тема iconУрок №24 ( 8 клас) Тема
Тема. Кліматичні умови та ресурси. Загальна характеристика клімату. Кліматотвірні чинники
Урок №1- №2 Тема iconУрок 25 Тема
Тема: фрн. Географічне положення. Населення І міста. Особливості сучасного розвитку господарства країни
Урок №1- №2 Тема iconУрок формування умінь І навичок. Урок-дослідження
Тема. Роман І. Багряного «Тигролови» – втілення думки про те, що в будь-яких обставинах кожний найперше має бути Людиною
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
nauch.com.ua
Головна сторінка