Способи рятування людей вплав
Скачати 46.45 Kb.
НазваСпособи рятування людей вплав
Дата04.04.2013
Розмір46.45 Kb.
ТипДокументы
nauch.com.ua > Право > Документы
Способи рятування людей вплав

Надання допомоги людям, які потерпають на воді, практично поділяється на два види: надання допомоги втомленій людині і рятування потопаючого.

Рятування втомленої людини здійснюється наступним чином:

- Рятувальник підпливає до людини і заспокоює її;

- Потерпаючий кладе руки на плечі рятувальника ззаду (мал.1, а). Пливучи способом брасс на грудях, рятувальник тягне втомлену людину, яка, на скільки можливо, допомагає буксируванню, працюючи ногами.


^ Мал.1. Рятування втомленої людини.
- Якщо втомлений плавець пливе на спині (мал. 1, б), рятувальник напливає на нього із сторони ніг, кладе на свої плечі вільно випрямлені руки втомленого, останній широко роздвигає ноги, щоб не заважати рухам ніг та рук рятувальника. Пливучи брасом на грудях, рятувальник штовхає поперед себе втомлену людину таким чином, щоб його рот і ніс весь час знаходились на поверхні води.

- Якщо допомогу надають два рятувальники (мал. 1, в), потерпілий розташовується між ними, поклавши випрямлені руки і ноги на плечі рятувальникам. Рятувальники пливуть брасом на грудях. Ноги втомленої людини повинні бути розслабленими, щоб не утруднювати рухів заднього рятувальника.

^ Рятування потопаючої людини слід завжди здійснювати, підпливаючи до неї ззаду. Якщо цього зробити неможливо, слід пірнути під неї, захватити лівою рукою під коліно правої ноги, а долонею правої руки сильно штовхнути ліве коліно спереду і повернути потопаючого до себе спиною. Цей прийом слід використовувати, якщо людина в паніці, безладно рухається та опирається.

Опинившись за спиною потопаючого, рятувальник пропускає свою руку під пахву його правої руки і міцно захвативши його руку і плече, вспливає з ним на поверхню і буксирує в безпечне місце.

При наданні допомоги на воді необхідно пам‘ятати про те, що потопаючий може захватити рятувальника, тому існує кілька способів вивільнення від захватів і буксирування постраждалого (мал. 2.)Мал. 2. Способи буксирування постраждалого.

Захват за голову потопаючого (мал. 2, а) рятувальник виконує витягнутими руками. Він бере голову потопаючої людини таким чином, щоб великі пальці рук лежали на щоках, а мізинці – під нижньою щелепою постраждалого, і пливучи на спині, працюючи одними ногами, буксирує його до берега, катера або шлюпки, при піднімаючи обличчя над поверхнею води.

При захваті під пахви (мал. 2 б) рятувальник міцно підхвачує постраждалого під пахви і буксирує його, пливучи на спині, працюючи одними ногами.

Захват потопаючого під руку (мал.. 2, в) виконується при наближенні до потопаючого ззаду. Рятувальник просуваючи свою праву руку під праву руку руку потопаючого, бере його за ліву руку вище ліктевого суглобу і притискає його спиною до себе, а потім буксирує на боку в безпечне місце.

Захват вище ліктів (мал. 2, г) здійснюється тоді, коли рятувальник охоплює обидві руки потопаючого за лікті, відтягує їх назад, потім просуває свою ліву руку спереду під пахви і проводить її за спину потопаючого. Потім лівою рукою захоплює праву руку потопаючого вище ліктів і сильно притискає його до себе спиною. Захват можна виконувати і правою рукою, якщо рятувальник пливе на лівому боку.

Захват за волосся або за комір одягу (мал. 2, д) виконують наступним чином. Рятувальник, захопивши волосся або комір одягу потопаючого, пливе на боку, працюючи вільною рукою і ногами. Буксирувати потопаючого слід витягнутою рукою, підтримуючи його голову над водою, щоб вода не попадала у дихальні шляхи.

5.3.3. Частіше за все потопаючий хапає рятувальника за кисті рук, шию (спереду і ззаду), під руки і за ноги. Якщо потопаючий захоплює рятувальника, останній, пірнаючи, повинен від нього звільнитися. У тому разі, якщо пірнання не дає успіху, слід застосувати один з методів вивільнення від захвату.

Вивільнення від захвату за кисті рук (мал.3, а). Якщо потопаючий захопив рятувальника за кисті рук, то рятувальник швидко визначає, як розташовані великі пальці потопаючого. Потів сильним ривком в сторони великих пальців розводить руки. Одночасно з цим підтягнути ноги, упертися їми в груди потопаючого і відштовхнутися від нього, а потім різким рухом розвернути потопаючого до себе спиною і почати буксирування.

^ Мал. 3 Способи вивільнення від захватів
Вивільнення від захвату за шию спереду (мал.3, б). Якщо потопаючий обхопив шию рятувальника спереду руками, то рятувальник долонею однієї руки упирається в підборіддя потопаючого, великим і вказівним пальцями тієї ж руки намагається закрити йому ніздрі. Одночасно іншою рукою охоплює потопаючого за поперек. Потім, натискаючи пальцями на ніс, сильно притискає потопаючого до себе і різко штовхає його в підборіддя, вигинаючи потопаючого в попереку. Вивільнення можна підсилити ударом коліна в низ живота потопаючого, але цей прийом використовують тільки в крайніх випадках.

Вивільнення від захвату за шию ззаду (мал. 3,в). Якщо потопаючий охопив рятувальника за шию ззаду, то рятувальник рукою захоплює потопаючого за кисть лівої або правої руки. Долонею лівої руки підпирає його лікоть тієї ж руки і, різко підіймає лікоть догори, а кисть вивертає донизу, вислизає з під рук. Потім, не опускаючи захопленої руки, продовжує розвертати потопаючого до себе і переходить до одного з прийомів буксирування.

Вивільнення від захвату за тулуб через руки (мал. 3,г) виконується так. При захваті потопаючим рятувальника руками за тулуб через руки спереду рятувальник, стиснувши кисті в кулаки, наносить різкий удар великими пальцями в ділянку ребер потопаючого, потім буксирує його.

Вивільнення від захвату за тулуб під руки (мал. 3 д) таке саме як і вивільнення від захвату за шию ззаду.

Вивільнення від захвату за ноги (мал. 3, е) відбувається тоді, коли рятувальник, однією рукою захопивши голову потопаючого в області скронь, а іншою з протилежного боку за підборіддя, енергійно повертає голову потопаючого в сторону і на бік до тих пір, поки він не відпустить рятувальника. Вивільнившись від захоплення ніг, не відпускаючи голови потопаючого, рятувальник працюючи енергійно ногами, спливає з потопаючим на поверхню і буксирує його.

5.3.4. При зануренні потопаючого на ґрунт рятувальник пірнає за ним. Якщо постраждалий лежить на ґрунті лицем догори, то рятувальник, пірнаючи, підпливає до нього з боку голови (мал. 4), піднімає голову і тулуб, а потім, узявши людину під пахви, енергійно відштовхується з нею від дна і спливає на поверхню води, буксируючи постраждалого.
^ Мал. 4 Підйом з дна потопаючого, що лежить на спині.
Якщо постраждалий лежить на ґрунті лицем униз, то рятувальник наближається до нього з боку ніг, підхоплює його під пахви, підіймає, енергійно відштовхується від дна і, спливши на поверхню, буксирує його в безпечне місце.

Досягнувши берега, рятувальник виносить постраждалого на сухе місце. Нести постраждалого зручніше з упором на стегно (мал. 5, а), на два стегна (мал. 5, б) або плечі (мал. 5, в).
Мал. 5 Положення потерпілого при перенесенні
Після виносу постраждалого слід негайно надати йому першу допомогу.

Схожі:

Способи рятування людей вплав icon"Авіакатастрофи. Рятування людей. Ознаки І правила поведінки людей"...
Землі. Звичайно, тоді це були тільки елементи техносфери. Справжня техносфера з’явилась в епоху промислової революції, коли пара...
Способи рятування людей вплав iconЗатверджую Директор Голинської зош І-ІІІ ст
У випадку виникнення пожежі дії працівників школи мають бути спрямовані на створення безпеки людей, в першу чергу дітей, рятування...
Способи рятування людей вплав iconПравила поведінки та рятування на воді древні греки вміння плавати...
Більшість людей гине через невміння добре плавати, купання в необладнаних водоймах, при хвилюванні на море, порушенні навігаційних...
Способи рятування людей вплав iconПравила поведінки та рятування на воді древні греки вміння плавати...
Більшість людей гине через невміння добре плавати, купання в необладнаних водоймах, при хвилюванні на море, порушенні навігаційних...
Способи рятування людей вплав iconОсновні види І способи захисту населення у надзвичайних ситуаціях
Мета І способи спостереження та контролю за ураженням навколишнього середовища І продуктів харчування
Способи рятування людей вплав iconДоговір про рятування

Способи рятування людей вплав icon№8 " Наступ підрозділів"
Сутність І мета наступу. Способи переходу військ в наступ на противника, що обороняється. Атака І способи атаки
Способи рятування людей вплав iconЗатверджено
Державної спеціалізованої аварійно-рятувальної служби пошуку І рятування туристів мнс
Способи рятування людей вплав iconАнатомічна будова лишайників та способи їх розмноження. Поняття про рослинні угрупування
Анатомічна будова лишайників та способи їх розмноження. Значення лишайників у природі та для людини
Способи рятування людей вплав iconНадання першої долікарської допомоги потерпілому
Перша долікарська допомога – це найпростіші, термінові І необхідні заходи для рятування життя, здоров’я І попередження ускладнень,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
nauch.com.ua
Головна сторінка