Н. С. Власенко Роз'яснення щодо заповнення форми
Скачати 114.99 Kb.
НазваН. С. Власенко Роз'яснення щодо заповнення форми
Дата11.04.2013
Розмір114.99 Kb.
ТипДокументы
nauch.com.ua > Спорт > Документы
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ

РОЗ'ЯСНЕННЯ

від 30.11.2012 р. N 18/1-12/36

ЗАТВЕРДЖУЮ
Заступник Голови Держстату України
Н. С. Власенко

Роз'яснення щодо заповнення форми державного статистичного спостереження

N 1-КЗР (річна) "Звіт про діяльність колективного засобу розміщування"

Загальні положення

Ці Роз'яснення містять інформацію щодо показників та змісту форми державного статистичного спостереження N 1-КЗР (річна) "Звіт про діяльність колективного засобу розміщування" (далі - звіт).

Звіт відображає дані документів бухгалтерського обліку, а також установчих документів засобу розміщування.

Колективні засоби розміщування (далі - КЗР) - засоби розміщування, в яких надають місце для ночівлі в кімнаті чи іншому приміщенні, у яких число місць повинно перевищувати певний мінімум для груп осіб, більших ніж одна сім'я, а всі місця підлягають єдиному керівництву й оплаті відповідно до встановлених цін.

Інформацію щодо тимчасово непрацюючого на кінець звітного року КЗР (перебував на капітальному ремонті, піддавався модернізації або з іншої причини) містить адресна частина звіту, а також показники, що характеризують його діяльність до початку капітального ремонту, модернізації тощо: для КЗР, що працював протягом частини звітного періоду, показники, що характеризують діяльність КЗР за період його роботи; для КЗР, що не працював протягом усього року, показники розділів I, II, VI, VII.

^ Розділ "Загальні відомості про колективний засіб розміщування"

Розділ містить інформацію про типи КЗР, категорії готелів та аналогічних засобів розміщування, місце розташування та період функціонування відповідно до установчих документів.

Готелі та аналогічні засоби розміщування.

Готелі - колективні засоби розміщування, що складаються з шести номерів і більше та надають готельні послуги з тимчасового проживання з обов'язковим обслуговуванням.

Аналогічні засоби розміщування - колективні засоби розміщування, що складаються з номерів і надають обмежені готельні послуги, включно із щоденним заправлянням ліжок, прибиранням кімнат і санвузлів тощо.

Мотель - засіб розміщування, розташований за межами міста вздовж автошляху, як правило, в одно-, двоповерховій будівлі або в частині будівлі з окремим входом, який має умови для паркування й технічного обслуговування автомобілів.

Хостел (молодіжний готель) - готель, у якому номери розташовані зазвичай за коридорною або блочною системою і має умови для самостійного готування їжі та санітарно-технічні зручності на поверсі або в блоці; може організовувати харчування в закладі ресторанного господарства.

Кемпінг - засіб розміщування на огородженій території, де розміщування забезпечують у котеджах та (або) бунгало та (або) надають місця для розташовування наметів, караванів і караванів-будиночків. Територія облаштована санітарно-технічними зручностями загального користування.

Агроготель - готель, розташований у сільській місцевості, який має умови для сільськогосподарської діяльності під час відпочинку.

Спеціалізовані засоби розміщування (далі - спеціалізовані КЗР) - засоби розміщування, що можуть бути безприбутковими, мають єдине керівництво, надають мінімум готельних послуг (крім щоденного заправляння ліжок), не обов'язково мають номери, а можуть мати одиниці житлового типу або колективні спальні приміщення і, крім розміщування, виконують ще яку-небудь функцію (наприклад, лікування, оздоровлення, соціальну допомогу, транспортування тощо).

Інформацію щодо бальнеологічної лікарні, грязелікарні чи бальнеогрязелікарні, які входять до складу КЗР, містить звіт спеціалізованого КЗР, до складу якого вони входять.

Рядки 18 - 22 містять інформацію щодо категорії готелів та аналогічних засобів розміщування. Якщо КЗР не має категорії, відмітка міститься у рядку 23 - без категорії (зірок).

Рядки 24 - 26 містять інформацію щодо місця розташування спеціалізованих КЗР - на території курорту, національного парку чи іншій території.

Рядки 27 і 28 містять інформацію щодо періоду функціонування КЗР - цілорічний або сезонний відповідно.

Рядок 29 звіту сезонного КЗР містить число й місяць відкриття сезону, рядок 30 - закриття сезону.

Цілорічні КЗР, що були закриті на ремонт або не працювали протягом усього звітного періоду з іншої причини, є цілорічними, сезонні - сезонними.

Рядок 30-1 містить дані щодо фактичної кількості днів роботи протягом звітного періоду цілорічних та сезонних КЗР, а також тих КЗР, які працювали частину звітного періоду. Для КЗР, які не працювали протягом усього звітного періоду, зазначений рядок дорівнює 0.

^ Розділ "Місткість та номерний фонд"

Рядок 31 уміщує дані щодо загальної кількості місць у готелі або аналогічному засобі розміщування, тобто кількості ліжок у всіх номерах станом на кінець звітного року.

Цей показник не охоплює дані щодо:

- тимчасових (додаткових) місць;

- місць у тих номерах, які постійно зайняті не за прямим призначенням, наприклад під установи тощо.

Рядок 32 містить інформацію щодо кількості всіх номерів згідно з інвентарними даними станом на кінець року.

Рядки 33 - 36 містять дані щодо кількості номерів вищої категорії (президентський апартамент, апартамент, люкс, дуплекс, напівлюкс (студіо)), першої категорії (стандарт), другої та третьої категорій. Сума даних по рядках 33 - 36 має бути менше або дорівнювати даним рядка 32.

Рядки 37 - 38 вміщують дані про ліжка (місця) у спеціалізованих засобах розміщування, розгорнуті у межах кошторису. Зазначені показники не охоплюють дані про ліжка (місця), розгорнуті понад кошторис на верандах, у лікарських кабінетах, за рахунок ущільнення місць у палатах, а також орендовані у приватних будинках.

Рядок 37 містить інформацію про кількість ліжок (місць) як цілорічних, так і сезонних.

Рядок 38 містить інформацію про кількість ліжок (місць) у цілорічних спеціалізованих засобах розміщування як тривалого, так і одно-, дводенного перебування, яка є сталою протягом року.

Наприклад, у січні діяло 50 ліжок, з лютого до квітня - 60, у травні - 75, з червня до жовтня - 100, у листопаді - 75, у грудні - 50. У цьому разі кількість ліжок у місяць максимального розгортання, яка вміщена в рядку 37, дорівнює 100, а кількість цілорічних ліжок (рядок 38) - 50.

^ Розділ "Відомості про розміщених осіб"

Графа 3 містить інформацію щодо кількості осіб, що були розміщені у КЗР протягом звітного року (для цілорічних КЗР) і протягом сезону (для сезонних КЗР) з урахуванням окремих категорій - дітей та іноземців (рядки 40 - 41). Звіти санаторіїв, санаторіїв-профілакторіїв, пансіонатів з лікуванням охоплюють дані про осіб, які перебували в закладах як з метою лікування, так і з метою відпочинку. Звіти всіх спеціалізованих КЗР містять дані про кількість оздоровлених осіб незалежно від кількості пред'явлених ними путівок. Осіб, оздоровлених на ліжках, орендованих у приватних будинках, також уключають у звіт. Звіти санаторіїв-профілакторіїв уключають також усіх оздоровлених амбулаторно - з харчуванням і без нього.

Якщо КЗР перебував на ремонті кілька місяців протягом звітного періоду, звіт уміщує інформацію про кількість осіб, обслугованих КЗР за період його роботи.

Графа 3 не містить інформацію щодо кількості осіб, обслугованих бальнеологічними лікарнями, грязелікарнями, бальнеогрязелікарнями, які перебувають на самостійному балансі й укладають договори із санаторіями, пансіонатами з лікуванням тощо на обслуговування осіб, що оздоровлюються в цих закладах.

Графа 4 містить інформацію про загальну кількість ночівель (для готелів та аналогічних засобів розміщування) або ліжко-днів (для спеціалізованих засобів розміщування) щодо всіх осіб, які були розміщені у КЗР протягом звітного року (для цілорічних КЗР) і за сезон (для сезонних КЗР) з урахуванням окремих категорій - дітей та іноземців (рядки 40 - 41). Цей показник відображає використану кількість постійних і тимчасових місць і визначається на підставі книги обліку розміщених осіб. Якщо тривалість перебування в КЗР вимірюється в днях, то кількість ночівель становить число днів мінус одиниця. Якщо тривалість перебування в КЗР становить менше 24 годин, але більше ніж 12 годин, то таке перебування враховується як ночівля.

Додаток до розділу III вміщує дані щодо розподілу розміщених іноземців по країнах, з яких вони прибули, згідно з Класифікацією країн світу.

Графа 1 додатка до розділу III містить назву країни.

Графа 2 додатка до розділу III містить цифровий код країн світу відповідно до Класифікації країн світу, затвердженої наказом Держкомстату від 22.12.2010 N 527, і заповнюється органами державної статистики.

Графа 3 додатка до розділу III вміщує інформацію про кількість іноземців, які були розміщені у КЗР, із розподілом по країнах світу, з яких вони прибули. Сума даних по всіх рядках графи 3 додатка до розділу III має дорівнювати даним рядка 41 за графою 3 розділу III.

^ Розділ "Окремі категорії розміщених осіб"

Розділ містить інформацію щодо кількості осіб, що були розміщені у спеціалізованих КЗР протягом звітного року (для цілорічних КЗР) і за сезон (для сезонних КЗР).

Графа 3 містить інформацію щодо кількості всіх розміщених осіб, графа 4 - щодо кількості розміщених дітей у віці 0 - 17 років.

Дані розділу IV дорівнюють відповідним даним розділу III, а саме:

дані рядка 42 графи 3 дорівнюють даним рядка 39 графи 3 розділу III;

дані рядка 42 графи 4 дорівнюють даним рядка 40 графи 3 розділу III.

^ Розділ "Розподіл дітей за регіонами, з яких вони прибули на оздоровлення"

Розділ вміщує інформацію про кількість дітей у віці 0 - 17 років, оздоровлених у спеціалізованих засобах розміщування.

Рядки 47 - 74 охоплюють дані про загальну кількість дітей, а також їх окремі категорії за регіонами, з яких прибули діти.

Рядок 75 містить дані про кількість дітей, які прибули в заклад з інших країн.

Дані розділу V дорівнюють відповідним даним розділу IV, а саме:

дані рядка 47 графи 4 дорівнюють даним рядка 42 графи 4 розділу IV;

дані рядка 47 графи 5 дорівнюють даним рядка 45 графи 4 розділу IV;

дані рядка 47 графи 6 дорівнюють даним рядка 43 графи 4 розділу IV;

дані рядка 47 графи 7 дорівнюють даним рядка 46 графи 4 розділу IV.

Сума даних рядків 48 - 75 за графами 4 - 7 дорівнює даним рядка 47 за відповідними графами.

Дані граф 5 та 7 менші або дорівнюють даним граф 4 та 6 за відповідними рядками.

^ Розділ "Структурні підрозділи сфери сервісу"

Рядок 76 містить дані про кількість структурних підрозділів сфери сервісу, які перебувають на балансі КЗР, тобто входять до його складу.

Рядок 77 уміщує інформацію про кількість перукарень.

Рядок 78 уміщує інформацію про кількість пунктів прокату (спортивного інвентаря, автомобілів тощо).

Рядок 79 охоплює дані про кількість пралень, що надають послуги з термінової чистки, прання та прасування одягу тощо.

Рядки 80 - 83 охоплюють дані про кількість саун або лазень, басейнів, тенісних кортів та тренажерних залів.

Рядок 84 містить дані про кількість інших спортивних споруд - приміщення для фізкультурно-оздоровчих занять, футбольні поля, стрілецькі тири, веслувальні канали тощо.

Рядок 85 містить дані про кількість автостоянок, що охороняються (критих чи відкритих), з автосервісом, автозаправочною станцією та іншими послугами.

Рядок 86 включає дані про кількість ресторанів, кафе, барів та інших підприємств громадського харчування.

Рядок 87 містить дані про кількість закладів торгівлі (магазинів, кіосків тощо), що обслуговують приїжджих.

Рядок 88 охоплює дані про кількість інших підрозділів сфери сервісу, які не ввійшли до вищенаведеного переліку (косметичний салон, масажний кабінет, міжміський телефон, пошта, телеграф, телетайп, медичний пункт, пункт обміну валюти, служба ремонту одягу, взуття та інші).

Сума даних рядків 77 - 88 має дорівнювати даним рядка 76.

^ Розділ "Кількість працівників"

Показники розділу містять інформацію щодо кількості працівників у колективному засобі розміщування.

Рядок 89 уключає дані щодо середньооблікової кількості штатних працівників, у тому числі жінок, розраховані згідно з чинною Інструкцією зі статистики кількості працівників.

^ Розділ "Основні показники фінансово-господарської діяльності"

Джерелами інформації, що міститься у розділі, є дані документів бухгалтерського обліку та фінансової звітності.

Рядок 93 відображає дані про загальний обсяг вартості послуг (без ПДВ, акцизного податку й аналогічних платежів), наданих КЗР (сума доходів від послуг проживання, харчування, санаторно-курортних, оздоровчих та інших послуг, наданих розміщеним особам, що включаються у вартість номерів, путівок, курсівок і додаткових платних послуг) у розмірі фінансових надходжень безпосередньо від населення або від організацій, які сплачують перебування в них своїх працівників.

Рядок 94 охоплює дані про доходи, отримані від надання послуг з розміщення (у розмірі вартості номера), без урахування тих послуг, що оплачені споживачем у складі турпакета, тобто в складі вартості туристської або санаторно-оздоровчої путівки. Цей рядок містить інформацію щодо готелів та аналогічних засобів розміщування, а також спеціалізованих КЗР, які надають послуги із тимчасового розміщування без путівки.

Рядок 95 містить інформацію про доходи спеціалізованих КЗР від реалізації власних путівок, або доходи готелів та аналогічних засобів розміщування від надання послуг з розміщення, вартість яких оплачена в складі турпакета, тобто доходи від обслуговування осіб, розміщених по туристських путівках.

Рядок 96 відображає дані про доходи від додаткових платних послуг, сплачених розміщеними особами понад вартість номера або вартості путівки, а також послуг, наданих особам, що не відносяться до розміщених у цьому КЗР осіб (іншим особам) - екскурсійні послуги, послуги громадського харчування, лікувально-оздоровчого характеру, роздрібної торгівлі, побутові послуги (пунктів прокату, лазень, автостоянок тощо).

Дані рядка 93 дорівнюють сумі даних рядків 94 - 96 (графа 3).

Рядок 97 містить інформацію про суму всіх операційних витрат, що відображені у рядках 98 - 102.

Рядок 103 містить інформацію про витрати, які не знайшли відображення у рядку 97, зокрема, втрати від участі в капіталі, інші фінансові витрати, а також собівартість реалізації фінансових інвестицій, необоротних активів, майнових комплексів; втрати від неопераційних курсових різниць; втрати від зниження ціни фінансових інвестицій та необоротних активів тощо. Цей рядок уключає також дані про незавершене виробництво підприємств, які мають на своєму балансі структурні підрозділи з виготовлення продуктів харчування.

Рядки 93 - 103 не містять дані про доходи і витрати безприбуткових спеціалізованих КЗР.

Рядок 104 відображає дані про фактичну середню вартість одного ліжко-дня (людино-дня) перебування в закладі всіх без винятку КЗР. Для безприбуткових спеціалізованих КЗР рядок містить інформацію щодо середньої вартості одного ліжко-дня (людино-дня), розрахованої згідно фактичних видатків зазначених КЗР.

^ Розділ "Площа колективного засобу розміщування"

Рядок 105 містить інформацію про площу всіх номерів, площу підсобних приміщень: кухонь, ванних і душових кімнат, туалетів, камер схову, буфетів, комор та побутових кімнат, коридорів, вестибюлів, холів, гардеробів, віталень, адміністративних приміщень, а також дані про площу вбудованих шаф, прибудованих до будинку приміщень (терас, веранд, мансард тощо), які є опалюваними і придатними для проживання протягом усього року. Цей показник не включає дані про площу сходових кліток, тамбурів, веранд, балконів, лоджій тощо, які не мають опалення.

Рядок 106 містить дані про площу всіх номерів, призначених для проживання приїжджих. Цей показник не включає дані про площу підсобних приміщень, а також площу номерів, постійно зайнятих не за прямим призначенням, наприклад, під установи, буфети, перукарні тощо.

Рядки 108 - 110 вміщують інформацію про майданчики для кемпінгу: кількість котеджів або бунгало, розташованих на території кемпінгу, кількість місць та площу, призначену для розташування наметів, караванів та караванів-будиночків.

 

Директор департаменту
статистики послуг


І. В. Калачова 

Схожі:

Н. С. Власенко Роз\П. С. Власенко Роз'яснення щодо заповнення форми державного статистичного спостереження
Ці Роз'яснення містять інформацію щодо заповнення форми державного статистичного спостереження n 13-зв'язок (квартальна) "Звіт про...
Н. С. Власенко Роз\Н. С. Власенко Роз'яснення щодо заповнення форми державного статистичного спостереження
Роз'яснення містять інформацію щодо порядку заповнення форми державного статистичного спостереження n 1-туризм (річна) "Звіт про...
Н. С. Власенко Роз\Н. С. Власенко Роз'яснення щодо заповнення форми державного статистичного спостереження
Ці роз'яснення містять інформацію щодо показників та змісту форми державного статистичного спостереження n 2-3 нк (один раз на рік)...
Н. С. Власенко Роз\Н. С. Власенко Роз'яснення щодо заповнення окремих показників форми...
Економічні показники роботи сільськогосподарських підприємств, затвердженою наказом Державного комітету статистики України від 06....
Н. С. Власенко Роз\Роз'яснення щодо заповнення форми державного статистичного спостереження
Ці Роз'яснення містять інформацію щодо заповнення форми державного статистичного спостереження n 12-зв'язок (місячна) "Звіт про доходи...
Н. С. Власенко Роз\Н. С. Власенко Роз'яснення щодо заповнення форми державного статистичного спостереження
Пв (один раз на чотири роки) "Звіт про заробітну плату за професіями окремих працівників"
Н. С. Власенко Роз\Н. С. Власенко Роз'яснення щодо заповнення форми державного статистичного спостереження
Пв (один раз на чотири роки) "Звіт про заробітну плату за професіями окремих працівників"
Н. С. Власенко Роз\Н. С. Власенко Роз'яснення щодо заповнення

Н. С. Власенко Роз\Н. С. Власенко Роз'яснення щодо заповнення окремих показників форми...
Ферм "Основні показники господарської діяльності фермерського господарства, малого підприємства у сільському господарстві"
Н. С. Власенко Роз\В. О. Піщейко Роз'яснення щодо заповнення форми державного статистичного спостереження 
Ці Роз'яснення містять інформацію щодо показників та змісту форми державного статистичного спостереження про виробництво та реалізацію...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
nauch.com.ua
Головна сторінка