Лекція №9 Тема Устаткування для обробки посилок та їх особливості
Скачати 71.14 Kb.
НазваЛекція №9 Тема Устаткування для обробки посилок та їх особливості
Дата13.04.2013
Розмір71.14 Kb.
ТипЛекція
nauch.com.ua > Спорт > Лекція


ЛЕКЦІЯ № 9

Тема «Устаткування для обробки посилок та їх особливості»
До устаткування для обробки посилок відносяться:

 • Установки і комплекси для сортування посилок (УСП);

 • Комплекси живлення сортувальних установок (КПУ);

 • Механізовані та гравітаційні накопичувачі посилок (НП);

 • Комплекси проміжного накопичування посилок (КПН);

 • Склади поштові автоматизовані (СПА).

УСП виконують функції:

 • тактовне завантаження посилок на транспортуючий конвеєр;

 • розподіл посилок по відповідних накопичувачах;

 • виключення скидання посилок у заповнені накопичувачі;

 • направлення посилок, які не потрапили в адресні накопичувачі, у спеціальний накопичувач «Довідка»;

До складу УСП у загальному випадку входять: сортувальний конвеєр, завантажувальний пристрій (стартовий стіл), пристрій скидання посилок у накопичувачі, робоче місце оператора з пультом керування і пристрій керування.

В якості сортувальних конвеєрів застосовуються:

 • стрічкові конвеєри з гідравлічними скидачами вантажів;

 • ланцюгові візкові конвеєри з пристроями повороту візків;

 • ланцюгові просторові конвеєри з вантажонесучими підвісками;

 • пластинчасті конвеєри з пристроями повороту пластин.

В стрічкових сортувальних конвеєрах використовуються скидачі вантажів у вигляді поворотних шлюзових дверцят з індивідуальними приводами.

В ланцюгових конвеєрах розвантажувальні пристрої забезпечують скидання вантажів шляхом повороту візків або послідовного повороту ряду пластин. Вантажі при цьому сходять з них під дією власної сили ваги.

КПН виконують такі функції:

 • автоматичне завантаження посилок;

 • накопичування і тимчасове зберігання посилок;

 • автоматичне розвантаження накопичених посилок;

 • автоматичний транзит посилок;

До складу комплексу входять: завантажувальний конвеєр, гравітаційний спуск, розвантажувальний конвеєр і пристрій керування, який може бути місцевим і дистанційним.

___________________________________________________________

У поштовому зв'язку для обробки посилок використовуються наступні типи машин і пристроїв:

^ Комплекси проміжного накопичування посилок типу КПН-3 з ємністю 450÷1000 посилок, що мають до 3-х місць завантаження і 1 місце розвантаження.

Вони призначені для вирівнювання нерегулярного потоку посилок, що надходять із зовнішнього транспорту по транспортних лініях перед їхньою обробкою.

^ Установки і комплекси для сортування посилок здійснюють свою роботу наступним чином.

Завантажувальні пристрої поштучно передають вантажі після адресування на вантажонесучий орган сортувальної установки. На безупинний вантажонесучий орган (стрічковий чи пластинчастий конвеєр) завантаження може здійснюватися в будь-який момент чи часу циклічно, а на дискретний – у строго фіксовані моменти, щоб вантажі не потрапили в зазор між вантажонесучими елементами.

Розвантажувальні пристрої сортувальних установок перевантажують вантажі з траси сортувального конвеєра в накопичувачі. В якості розвантажувальних пристроїв в стрічкових сортувальних конвеєрах використовуються скидачі вантажів у вигляді поворотних шлюзових дверцят з індивідуальними приводами.

У ланцюгових конвеєрах розвантажувальні пристрої забезпечують скидання вантажів шляхом повороту вантажонесучих візків або послідовного повороту ряду пластин. Вантажі при цьому сходять з них під дією власної сили ваги.

Сортувальний комплекс крім сортувальної установки може містити в собі комплекси живлення установки, що забезпечують рівномірну подачу відправлень на завантажувальний пристрій, і накопичувачі для тимчасового зберігання розсортованих відправлень.

У поштовому зв'язку застосовуються сортувальні комплекси типу УСП–К2 (зі стрічковим сортувальним конвеєром), УСГ–К2 (з ланцюговим візковим конвеєром), ССП–К (система сортування посилок із двома робочими місцями на базі УСП–К2), КПСМ (конвеєр просторовий сортувальний ланцюгової з вантажонесучими підвісками).

Основні технічні характеристики їх такі:

Тип

КПСМ

УСГ–К2

УСП–К2

ССП–К

Продуктивність, од/год

1100

1200

1700

2400

Кількість місць завантаження

1-3

1

1

2

Кількість накопичувачів

200

70

70

70

Швидкість вантажонесучого органа, м/с

0,34

0,33

1,32

1,32

Довжина (максимальна), м

450

45,5

56,8

56,8


^ Комплекси живлення сортувальних установок призначені для дозованої подачі поштових відправлень на стартовий стіл сортувального конвеєра в ритмі роботи оператора. Комплекс включає такі пристрої: транспортер-накопичувач, транспортер-дозатор, прийомний стіл із клапаном і пристрій керування. Він здійснює прийом відправлень, що нерегулярно надходять з живильної лінії, їх накопичування, поштучну видачу на стіл оператора в міру переміщення попередніх відправлень на стартовий стіл, відключення живильної лінії при заповненні комплексу.

Транспортер-накопичувачі має роликову полотнину, на якій накопичуються поштові відправлення. Транспортер-дозатор являє собою короткий стрічковий транспортер, що працює в старт-стопному режимі.

У поштовому зв'язку використовуються комплекси живлення типу КПУ (із транспортером-накопичувачем у вигляді ланцюгового роликового конвеєра) і типу ПУБР (з роликовою полотниною, що приводиться в рух знизу конвеєрною стрічкою).

^ Механізовані і гравітаційні накопичувачі посилок призначені для накопичування відправлень після їхнього сортування за напрямками та їх тимчасове зберігання.

Гравітаційні накопичувачі установок УСП-К2, КПС-М являють собою похилі металеві жолоби з кутом нахилу від 27 до 35°, в залежності від упакування вантажів. Накопичувачі складаються з трьох жолобів: заходного, середнього і вихідного. В установках з боковим скиданням вантажу з траси сортувального конвеєра (УСП-К2) використовують поворотну заходну частину з кутом повороту 90°, в установках КПС-М – прямі гравітаційні жолоби. Заходний лоток обладнаний блокувальним клапаном на випадок повного заповнення накопичувача. Посилка, що залишилася на блокувальному клапані, замикає мікроперемикач і блокує даний накопичувач. Вихідні жолоби закінчуються відкидними столиками з замками. Столики полегшують розвантаження накопичувачів і в неробочому стані фіксуються двома замками у вертикальному положенні. Для гасіння швидкості руху вантажів по сталевому настилу накопичувач оснащений гальмовими фартухами з конвеєрної стрічки, що опускаються з верхньої заходної частини. На рамах накопичувачів монтуються сигнальні лампи повного заповнення, а також через 8...10 нагромаджувачів — кнопки аварійного вимикання.
Рис. 9.1. Гравітаційний накопичувач
Накопичувачі мають різне виконання в залежності від розташування відкидного столика. В УСП-К2 у підлоговому варіанті (висота робочої частини конвеєрної стрічки від підлоги 870 мм) накопичувачі є прямі гравітаційні лотки 1 (рис. 9.1), наприкінці яких встановлені візки 2 на колесах, що переміщаються в міру заповнення накопичувача, що дозволяє збільшити його ємність.

М
еханізований гравітаційний накопичувач НГМ призначений для накопичування пачок і мішків з пресою після їхнього сортування і виконує такі функції:

 • автоматичне завантаження відправлень;

 • накопичування і тимчасове збереження відправлень;

 • автоматичне розвантаження накопичених відправлень на збірний транспортер.

Технічна продуктивність накопичувача при тривалій роботі – 10 од/хв, при короткочасної – 20 од/хв.

Механізований гравітаційний накопичувач (рис. 9.2) виконаний у вигляді металевого жолобу 1 з вбудованими гальмовими роликами 2, що виступають над поверхнею жолоба. У вихідному положенні всі ролики загальмовані собачками 5, які через тросики 4 зв'язані з електромагнітом 3. При надходженні в накопичувач вантаж доходить до першого ролика й зупиняється. Після зупинки електромагніт короткочасно відключається, і собачка розфіксовуює храповик 6. Ролик під дією вантажу починає обертатися, і вантаж переміщується до наступного ролика, який до часу підходу вантажу теж гальмується.

Рис. 9.2. Механізований гравітаційний накопичувач

^ Склади поштові автоматизовані використовуються в поштамтах і крупних відділеннях поштового зв'язку. Вони призначені для автоматизованого завантаження, тимчасового зберігання і видачі клієнтам посилок і бандеролей.

У поштовому зв'язку застосовуються склади типу САВП, УМВП-650 і СПАС ємністю до 880 посилок.

Склад СПАС може бути використаний при одержанні відділенням зв'язку чи поштамтом більш 100 вхідних посилок за добу. Він призначений для тимчасового зберігання, автоматизованого завантаження і видачі клієнтам посилок і бандеролей.

СПАС (рис.9.3) являє собою два рівнобіжних ряди стелажів 1 з осередками 2, у проході між якими по однорейковому шляху 3 пересувається маніпулятор 4 (опорний штабелер-автомат), що виконує операції завантаження посилок з прийомного столу чи розвантаження посилок на прийомний стіл 5. Посилки зберігаються на пластмасових піддонах (6).

Рис. 9.3. Склад поштовий автоматизований
Склад має два режими роботи: автоматичний (процес завантаження і видачі посилок) і ручний (керування маніпулятором складу при відключеній автоматиці на виносному пульті). Ручний режим роботи передбачений для настроювання і для роботи у випадку відмовлення логічного пристрою системи керування

У залежності від числа осередків склад може мати до 20 виконань. Нижній ряд осередків стелажа призначений для негабаритних посилок і обслуговується вручну.Схожі:

Лекція №9 Тема Устаткування для обробки посилок та їх особливості iconЛекція №1 Тема «Класифікація технічних засобів та устаткування поштового зв'язку»
Поштооброблююче устаткування – устаткування, призначене для забезпечення прийому, обробки, доставки та вручення поштових відправлень...
Лекція №9 Тема Устаткування для обробки посилок та їх особливості iconЛекція №8 Тема Устаткування для обробки письмової кореспонденції та їх особливості
До спеціалізованого устаткування для обробки письмової кореспонденції відносяться такі машини І пристрої: мрп, лшм, шм, км, мм, пм,...
Лекція №9 Тема Устаткування для обробки посилок та їх особливості iconЛекція 10 Тема: Проектування систем І процесорів обробки радіолокаційної інформації
Особливості обробки радіолокаційної інформації. Вибір параметрів радіолокаційної станції, які впливають на характеристики засобів...
Лекція №9 Тема Устаткування для обробки посилок та їх особливості iconЛекція №5 Тема Навантажувально-розвантажувальне устаткування
До вантажно-розвантажувального устаткування відносяться всі машини І механізми, призначені для обміну пошти з зовнішнім транспортом...
Лекція №9 Тема Устаткування для обробки посилок та їх особливості iconЛекція 5 Тема: Діагностика І контроль процесорів І систем обробки сигналів та зображень
Особливості діагностики та контролю процесорів та систем обробки сигналів та зображень
Лекція №9 Тема Устаткування для обробки посилок та їх особливості iconЛекція №10 Тема Технологічні операції І технології обробки поштових відправлень
Кожна з цих операцій є строго специфічною І вимагає використання поштооброблюючого устаткування, що володіє певними властивостями....
Лекція №9 Тема Устаткування для обробки посилок та їх особливості iconТема: Проектування систем І процесорів обробки радіолокаційної інформації
Особливості обробки радіолокаційної інформації.  Вибір параметрів радіолокаційної станції, які впливають на характеристики засобів...
Лекція №9 Тема Устаткування для обробки посилок та їх особливості iconЛекція №3 Тема «Устаткування вертикального транспортування вантажів»
До устаткування вертикального транспортування вантажів відносяться усі транспортуючі пристрої з кутом підйому І спуска від 30 до...
Лекція №9 Тема Устаткування для обробки посилок та їх особливості iconЛекція №4 Тема Устаткування горизонтального транспортування поштових вантажів
До устаткування горизонтального транспортування вантажів відносяться транспортуючі машини І пристрої, що здійснюють транспортування...
Лекція №9 Тема Устаткування для обробки посилок та їх особливості iconЛекція №2 Тема «Вантажопідйомні машини І пристрої»
Підйомно-транспортне устаткування поштового зв'язку підрозділяється на 5 основних груп
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
nauch.com.ua
Головна сторінка