Пі конкурс "Домашнє завдання"
Скачати 374.25 Kb.
НазваПі конкурс "Домашнє завдання"
Сторінка1/5
Дата11.04.2013
Розмір374.25 Kb.
ТипКонкурс
nauch.com.ua > Туризм > Конкурс
  1   2   3   4   5


  1. Які звірі літають? (Кажани, білки-летяги, крилани).

  1. Який український танок можна порівняти з китайською гімнастикою у-шу? (Гопак).

  2. Яка пташка в нашій області найменша? (Корольок).

  3. З яких рослин бджоли збирають мед? (Ні з яких, бджоли збирають нектар).

  4. Назвіть однойменні село, дерево, яр. (с.Тисівці, тисове дерево, Тисовий яр).

  5. Який національний природний парк розміщений на території нашої області? (Вижницький).

  6. Чим вимірюють відстані на карті? (Курвіметром).

ПІ конкурс "Домашнє завдання"

Цей конкурс готують заздалегідь, при цьому пропонується тема: "Стежками рідного краю" або "Готуймося до походу". Під час підготовки необхідно врахувати туристично-краєзнавчу тематику, як підготувати похід, як його краще провести, як берегти природу в поході, як закінчувати похід, повинні бути присутні гумор, вірші, пісні, танцювальні сценки тощо.

IV конкурс "Конкурс капітанів"

Цей конкурс можуть готувати самі капітани, а може і ведучий. Конкурс можна провести у формі запитань на туристично-краєзнавчу тематику, або конкурсів: хто швидше залізе в спальний мішок, хто швидше складе рюкзак, хто напише більше назв типів вогнищ і т.д.

V конкурс "Туристична пісня"

Мета цього конкурсу: за допомогою попурі з туристичних пісень або пісень про туристів пропагувати туризм та краєзнавство. Це можна зробити за допомогою вже відомих пісень або написаних до участі в цьому конкурсі самими учасниками.

По закінченні гри журі підводить підсумки, голова журі, члени журі висловлюють свої враження від гри, відзначають учасників.

По закінченні "Тижня", проводиться загальношкільна лінійка, де оголошуються результати роботи за тиждень, називаються переможці, відбувається нагородження кращих туристсько-краєзнавчих загонів.

Наведені методичні рекомендації до проведення "Тижня" носять орієнтовний характер. Проводячи "Тиждень" в своєму навчальному закладі, потрібно враховувати свої можливості, підбирати тематику і завдання відповідно до умов, використовувати власний туристично-краєзнавчий досвід, застосовувати місцевий матеріал.

Бажаємо Вам успіхів у проведені "Туристсько-краєзнавчого тижня".
24

^ ТИЖДЕНЬ ТУРИСТСЬКО-КРАЄЗНАВЧОЇ
РОБОТИ В ШКОЛІ


(Методичні рекомендації)
ВСТУП

27 вересня - Всесвітній день туризму. Він був затверджений на ІІІ-й сесії Генеральної асамблеї Всесвітньої туристської організації, яка відбулася в 1979 році в Манілі. Його відзначають щорічно, починаючи з 1980 року. Всесвітній день туризму проводиться з метою його пропаганди, адже внесок туризму в розвиток культурних зв'язків, забезпечення взаєморозуміння між народами важко переоцінити.

Пізнання рідної землі, всі далекі і великі подорожі розпочинаються з порога рідного дому, зі своєї вулиці, з околиць свого міста, селища, села.

Серед багатьох засобів виховання учнівської молоді туристсько-краєзнавча діяльність посідає значне місце. Вона є єдиним засобом виховання, який забезпечує комплексний вплив на виховання особистості, туристські подорожі та екскурсії не вимагають посилення мотивації діяльності, тому, що відповідають потребам дітей та юнацтва.

Звертаючи увагу на значні виховні можливості туристсько-краєзнавчої діяльності, у статті 29 закону України "Про туризм" наголошується: "Введення туризму в програми навчання молоді є важливим елементом її освіти і виховання".

Об'єктивні умови, в яких сьогодні працюють школи, призвели до того, що дитячому туризму, як засобу виховання немає альтернативи. При високій ефективності туризм у порівнянні з іншими засобами виховання, вимагає менше затрат та менше часу для організації колективу. Це зумовлено відповідністю можливостей туристсько-краєзнавчої діяльності потребам дитини.

Велике значення для морального формування особистості має взаємодія дітей у різних соціальних ситуаціях, які виникають у процесі туристської діяльності, збагачується соціальний досвід, такий необхідний у майбутньому житті У туристських походах значною мірою здійснюється діяльність колективістського характеру, яка неможлива без взаємодопомоги та взаємовиручки. У процесі походів можна моделювати педагогічно-керовані соціальні ситуації.

В умовах прогресуючої гіподинамії перебування дітей на природі сприяє їх оздоровленню, загартуванню, фізичному розвитку. Важливим є те, що під час туристських походів формуються навички самообслуговування та виконання простих трудових операцій.

1

На сучасному етапі в Україні як суверенній державі в першу чергу виникає необхідність у патріотичному вихованні. Неможливо здійснювати систему патріотичного виховання без включення до неї всіх засобів туристсько-краєзнавчої діяльності. Краєзнавство дає можливість формувати цілісне сприймання рідного краю та Батьківщини, причетність до її історії та сучасності.

На жаль, у роботі загальноосвітніх шкіл дитячий туризм застосовується недостатньо. У той же час у методичному арсеналі вітчизняної дитячої туристсько-краєзнавчої роботи є багато виховних заходів, які не потребують складного обладнання та спеціальної туристичної підготовки вчителів. Саме проведення найпростіших туристсько-краєзнавчих заходів приводить до поширення дитячого туризму.

З метою реалізації закладених в основах туризму і краєзнавства виховних і пізнавальних можливостей, пропонуємо орієнтовний план проведення тижня краєзнавства і туризму в школі в період з 20 вересня по 27 вересня

Щорічно.

2

Що це таке? (Судно запорожців "чайка")

  1. Ваш пароплав затонув у океані рано-вранці. Радист передав в ефір повідомлення і координати катастрофи. Що з перерахованих предметів ви візьмете в рятувальний човен перш за все і чому: шоколад, хустинка, прісна вода, ніж, люстерко, спінінг, рушницю, акваланг, компас, їжа, мотузка? (В даних умовах потрібне люстерко, щоб передавати сигнали рятувальникам)

  2. На острові Ява в Індонезії, раз на рік, під час свята, кокосовий горіх вимочують в керосині, чекають поки стемніє, підпалюють і... Що відбувається далі? (Грають "вогняний футбол, демонструючи свою хоробрість і спритність).

Журі підраховує кількість правильних відповідей, даних командою, і вручає їм відповідну кількість призів, які розподіляються між членами команди, які дали правильну відповідь.
  1   2   3   4   5

Схожі:

Пі конкурс \"Домашнє завдання\" iconДомашнє завдання

Пі конкурс \"Домашнє завдання\" iconТема. Перпендикуляр І похила (2 урок) Домашнє завдання

Пі конкурс \"Домашнє завдання\" iconРекомендації вчителям Рекомендації батькам Повільний темп розумових...
Повільний темп розумових операцій. Діти повільно залучаються до роботи, не встигають виконувати домашнє завдання, не одразу розуміють...
Пі конкурс \"Домашнє завдання\" iconУрок читання
Щоб ви гарно працювали, прочитали домашнє завдання, давайте зробимо зарядку для язичка, горлечка, очей
Пі конкурс \"Домашнє завдання\" iconПлан виховної роботи сзш №45 на 2012- 2013 навчальний рік ІІ семестр
Акція «Як ти виконуєш домашнє завдання?» (рейд-перевірка наявності у учнів домашніх завдань перед уроками)
Пі конкурс \"Домашнє завдання\" iconПисьмове домашнє завдання по темі «Нітратна кислота» Задача 1 (13. 29)
Обчисліть масову частку Нітрогену в таких речовинах: а) N2O; б) N2O4; в) Cu(NO3)2; г)NH4NO3; д) Fe(NO3 в якій сполуці масова частка...
Пі конкурс \"Домашнє завдання\" iconВи хочете гарно знати англійську?
Не забувайте виконувати домашнє завдання у той же день, коли його задали – саме тоді ви ще добре пам’ятаєте, що вивчали на уроці,...
Пі конкурс \"Домашнє завдання\" iconЕсе Виконала учениця 8-в класу Пісьменецка Ганна
Тамара була щаслива. Ніколи ще вона з такою радістю І старанністю не робила домашнє завдання з російської літератури. «Дитинство...
Пі конкурс \"Домашнє завдання\" iconПоложення про конкурс
Конкурс «Підвищення психологічної культури педагогів» (далі — Конкурс) організовано з метою
Пі конкурс \"Домашнє завдання\" iconЛицарі XXI століття конкурс для хлопчиків, присвячений Дню Захисника Вітчизни
Даний конкурс розрахований на учнів 6 8 класів. У конкурсі приймають участь всі хлопчики класу. Конкурс проводиться в спортивному...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
nauch.com.ua
Головна сторінка